Kolejni producenci sięgają po mobilne układy Intela

Kolejni producenci sięgają po mobilne układy Intela

Marcin Wilk
19.03.2013 13:30

W drugim kwartale 2013 roku kolejne firmy wprowadzą do sprzedaży telefony bazujące na układach Intela. Po Motoroli, ZTE i Lenovo, przetartym już szlakiem śmiało podąża Asus i za nim Acer. Ten pierwszy ma już doświadczenia z układami Z2420 działającymi w Fonepadzie i teraz celuje w wyższą półkę — Clover Trail. Natomiast Acer zaczyna spokojnie i w swoim modelu Liquid C1 wykorzysta wcześniej wspomnianego Lexingtona (Z2420).

W przypadku Asusa nie znamy oficjalnej nazwy urządzenia. Przecieki płynące z tajwańskich fabryk mówią, że będzie to smartfon z ekranem o przekątnej 5 lub 5,5 cala. Biorąc pod uwagę bardzo skromną liczebnie konkurencję, można spodziewać się zbliżonej specyfikacji do modelu Lenovo K900 o zbliżonych rozmiarach, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli na matrycy IPS i działa w oparciu o dwurdzeniowy procesor Intel Atom taktowany z częstotliwością 2 GHz. Planowany model ma ponoć pracować pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean skompilowanym dla architektury x86, który ma być zgodny z większością obecnych aplikacji w wersji ARM.

Obraz

Wspomniany wcześniej Acer Liquid C1, zapowiadany na targach Mobile World Conress, wczoraj w pierwszym nakładzie wyszedł z fabryk. Smartfon posiada 4,3-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 540 x 960 pikseli oraz bazuje na układzie Intela taktowanym częstotliwością 1,2 GHz, wykorzystującym technologię Hyper Threading. Za grafikę odpowiada procesor PowerVR SGX540. Liquid C1 dodatkowo wspierany jest przez 1 GB pamięci operacyjnej i ma 4 GB wbudowanej przestrzeni na dane, którą można rozszerzyć kartą microSD o kolejne 32 GB. Posiada również dwie kamery, główną 8-megapikselową oraz frontową VGA do rozmów internetowych. Całość ma działać pod kontrolą systemu Google'a (źródła wskazują zarówno na wersję 4.1 jak i 4.0) i ma być zasilana z akumulatora o pojemności 2000 mAh. Jeśli ten model trafi na nasz rodzimy rynek to powinien kosztować około tysiąca złotych plus nasze podatki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)