Windows 10 przyspieszy po aktualizacji, o ile masz procesor Intela

Windows 10 19H2 będzie działać szybciej od poprzedników (Getty Images)
Windows 10 19H2 będzie działać szybciej od poprzedników (Getty Images)
Oskar Ziomek

01.10.2019 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 przyspieszy wraz z aktualizacją 19H2, ale warunkiem jest posiadanie procesora Intela z Turbo Boost Max 3.0. Po zmianach system będzie faworyzować bardziej wydajne rdzenie na innych zasadach.

O planowanych zmianach informuje Guru3D, zwracając uwagę na bieżącą implementację Intel Turbo Boost Max 3.0 w Windows 10. Zmiany mają się przełożyć na przyspieszenie sięgające 15 procent.

Obecnie system przydziela najbardziej obciążające zadania pojedynczym rdzeniom z najwyższym taktowaniem, które są przy tym uznawane za "najlepsze". Chociaż szczegóły nowego podejścia nie są znane, po zmianach zasady rozdzielania obciążenia mają być inne i skutkować "wyższą wydajnością i stabilnością", a wszystko dzięki mechanizmowi rotacji zadań pomiędzy rdzeniami.

Wybór najlepszych rdzeni przez Intel Turbo Boost Max  3.0, źródło: Guru3D, Intel.
Wybór najlepszych rdzeni przez Intel Turbo Boost Max 3.0, źródło: Guru3D, Intel.

Windows 10 1909 za pasem

Opisywany Windows 10 1909 (znany także jako 19H2) może zostać udostępniony jeszcze w pierwszym tygodniu października. Analogicznie, jak rok temu, oficjalnego uruchomienia procesu aktualizacji spodziewamy się tuż po premierze nowych urządzeń z serii Surface, co zaplanowano na 2 października.

Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji Windows 10, wersji 19H2 nie trzeba będzie instalować od razu. Microsoft daje od jakiegoś czasu wolną rękę użytkownikom, którzy zostaną zobligowani do instalacji tylko w sytuacji końca wsparcia ich bieżącej wersji Windows 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (63)
Zobacz także