Kolejny tablet Xiaomi to Mi Pad 2, który… składa się w Transformera

Strona główna Aktualności

O autorze

Xiaomi nieustannie poszerza swoją ofertę o kolejne klasy urządzeń. Podczas MWC mieliśmy okazję zobaczyć pojazd Ninebot, a niedawno pisaliśmy o urządzeniu do gotowania ryżu. Ekspansja trwa i wygląda na to, że wkrótce Xioami zajmie się produkcją… zabawek.

Oczywiście nie mogą to być zabawki całkowicie zwyczajne. Jak zauważa TheNextWeb.com, Xiaomi w partnerstwie z Hasbro uruchomiło akcję crowdfundingową, wyniku której wyprodukowany ma zostać Soundwave – zabawkowy robot, który po złożeniu będzie wyglądał jak tablet Xiaomi Mi Pad 2.

19-centrymetrową figurkę można kupić za 169 juanów, czyli niecałe 100 złotych. Trudno stwierdzić, aby taka cena była porównywalna z dotychczasową polityką cenową Xiaomi. Soundwave, choćby nie wiadomo jak doskonałą był zabawką, pozostanie nią, gdyż po złożeniu stanowi jedynie atrapę tabletu.

Niemniej popularność Xiaomi także poza Azją rośnie, i nie zabraknie z pewnością młodych Europejczyków, którym do szczęścia wystarczy choćby atrapa rozchwytywanego tabletu, którą w dodatku można zmienić w robota.

© dobreprogramy