Xiaomi Mi Surface Display, czyli efektowny debiut na rynku monitorów dla graczy

Xiaomi Mi Surface Display, czyli efektowny debiut na rynku monitorów dla graczy

Xiaomi Mi Surface Display, czyli efektowny debiut na rynku monitorów dla graczy
Piotr Urbaniak
19.10.2019 21:20, aktualizacja: 20.10.2019 15:59

Xiaomi wkracza do kolejnego sektora. Tym razem wypuści monitor komputerowy, i to od razu dla graczy. Typowo dla tego producenta sprzęt ma zapewnić możliwie najlepszy stosunek możliwości do ceny. Panie i panowie, oto Mi Surface Display.

Mi Surface Display oferuje 34-calową matrycę VA o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli, co wiąże się z kinową proporcją obrazu 21:9. Według ujawnionych informacji, ekran ten jest odświeżany z częstotliwością 144 Hz i ma czas reakcji na poziomie 4 ms GtG. Ponadto ze specyfikacji możemy dowiedzieć się o pokryciu przestrzeni barw sRGB na poziomie 121 proc.

Producent nie ujawnia dostawcy matrycy, natomiast pewną sugestię stanowi to, że jest ona zakrzywiona z promieniem 1500 R. Tego rodzaju panele tworzy Samsung. Większą niewiadomą są kontrast i jaskrawość. Tych danych również nie podano.

Obraz

Wiadomo natomiast, że Mi Surface Display poradzi sobie z dynamiczną synchronizacją obrazu w standardzie AMD FreeSync, co z kolei sugeruje obecność złącza DP 1.3/1.4.

W Chinach prezentowany monitor pojawi się już 21 października w cenie 2499 juanów, czyli niespełna 1360 zł. Premiera w Europie i Ameryce Północnej pozostaje sprawą otwartą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)