r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Konkurencja w sojuszu przeciwko Microsoftowi

Strona główna Aktualności

Komisja Europejska zgodziła się na uznanie stowarzyszenia European Committee for Interoperable Systems jako strony zainteresowanej w prowadzonej aktualnie sprawie przeciwko Microsoftowi.

W skład komitetu ECIS zrzeszającego podmioty szczególnie zainteresowane interoperacyjnością wchodza między innymi tacy giganci jak Adobe, Corel, IBM, Nokia, Opera, Oracle, RealNetworks czy Sun. Dołączenie komitetu do sprawy antymonopolowej oznacza, że firmy te w pełni popierają walkę z dołączaniem przeglądarki Internet Explorer do systemu Windows - zdaniem Komisji Europejskiej, czynem nieuczciwej konkurencji.

W międzyczasie Komisja kolejny raz wydłużyła Microsoftowi ostateczny termin oficjalnego ustosunkowania się do zarzutów - pierwotny marcowy deadline został wydłużony w marcu do 21 kwietnia, a teraz Microsoft zyskał jeszcze jeden tydzień. 28 kwietnia musi jednak zdecydować, czy zgadza się się z zarzutami, czy decyduje się na oficjalne postępowanie antymonopolowe. Raczej trudno jednak spodziewać się, że Internet Explorer tak po prostu zniknie z systemu Windows...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.