DoNotSpy10 3.0: kontrola prywatności w Windows 10 Fall Creators Update

DoNotSpy10 3.0: kontrola prywatności w Windows 10 Fall Creators Update
Oskar Ziomek

18.10.2017 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż Microsoft robi wszystko, aby w kolejnych wersjach Windowsa 10 telemetria była dla użytkowników bardziej przystępna w odbiorze, wciąż wiele osób decyduje się całkowicie odciąć od funkcji systemu, które mogą ich w jakiś sposób szpiegować, a tym samym zagrażać prywatności. Na takie okazje stworzono między innymi aplikację DoNotSpy10, którą już teraz zaktualizowano do wersji 3.0 – obsługującej Fall Creators Update.

Więcej uwagi warto poświęcić już procesowi instalacji, bowiem program po pierwsze może zostać wstępnie zablokowany przez programowanie zabezpieczające (zostanie najpewniej uznany za szkodliwy dla systemu), a po drugie jeśli nie wczytamy się w kolejne kroki w instalatorze, najpewniej narazimy się na instalację dodatkowego oprogramowania. Wystarczy jednak ręcznie wyrazić zgodę na instalację, a później świadomie akceptować kolejne kroki w kreatorze, aby uniknąć problemów.

Interfejs składa się z długiej listy opcji, które dzięki aplikacji można dezaktywować. Dla ułatwienia wprowadzony jest tu podział kolorystyczny: niebieskie opcje można bezpiecznie wyłączyć, w przypadku pomarańczowych warto przeczytać dodatkowy opis, natomiast czerwone pozostają do dyspozycji świadomych konsekwencji użytkowników.

Obraz

Dodatkowo kolorem szarym zaznaczono te opcje, które zmieniły się od czasu ostatniego użycia aplikacji. Jak zwykle, przed skorzystaniem z tego typu programu warto utworzyć punkt przywracania przed przystąpieniem do wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w systemie.

Aplikacja DoNotSpy10 w najnowszej wersji jest dostępna do pobrania z naszej bazy programów. Być może warto sprawdzić również aplikacje konkurencyjne: inną ciekawą propozycją może się okazać także O&O ShutUp10 – tę aplikację również przystosowano już do możliwości Fall Creators Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)