r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kopia zapasowa i synchronizacja 3.40

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych

Kopia zapasowa i synchronizacja (Google Backup and Sync) to program do synchronizacji danych z Dysku Google oraz usługi Zdjęć, będący połączeniem i bezpośrednim następcą osobnych wcześniej klientów Dysku oraz Zdjęć. Umożliwia automatyczne przesyłanie danych pomiędzy komputerem i wirtualnym dyskiem w chmurze, by zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo danych.

Aplikacja nie powinna być żadnym zaskoczeniem dla dotychczasowych użytkowników poprzednich programów od Google. Dostępne w ustawieniach opcje są tutaj takie same, zmieniono jednak nieznacznie ich ułożenie dodając podział na zakładki, zaś głównym atutem programu jest po prostu ułatwienie obsługi dzięki połączeniu obydwu usług w całość.

Wśród ustawień znajdziemy więc między innymi możliwość wskazania dokładnej ścieżki zapisu danych, wybrania folderów do synchronizacji, czy też zdecydowania o tym, aby przesyłane fotografie były również automatycznie przekazywane do Zdjęć Google.

Dostępny jest przy tym wybór jakości, w jakiej mają być przesyłane: Google oferuje własne algorytmy ograniczania wielkości plików (kosztem jakości), ale w efekcie nieograniczoną darmową przestrzeń. Alternatywą jest skorzystanie z przesyłania bezstratnego, ale wówczas zdjęcia odliczają dostępne w naszym pakiecie miejsce na dysku.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kopia zapasowa Google: wybiórcza synchronizacja i nowe powiadomienia

24
14.12.2017  •  Oskar Ziomek

Użytkownicy programu Kopia zapasowa i synchronizacja, który kilka miesięcy temu wyparł Google Photos Backup i aplikację do synchronizacji z chmurą Dysku Google, mogą od niedawna korzystać z jego zaktualizowanej wersji. Wprowadza ona kilka zmian, na czele z możliwością decydowania, czy kopii zapasowej mają podlegać wszystkie pliki i foldery, czy tylko zdjęcia i filmy. Dodatkowo wprowadzona została także możliwość ręcznego wskazania rozszerzeń plików, które podczas synchronizacji mają być ignorowane. To rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli zaoszczędzić nieco miejsca na dysku,…

Znikną aplikacje Dysku i Zdjęć Google, pojawi się Drive File Stream

56
07.09.2017  •  Oskar Ziomek

Google kontynuuje prace nad wirtualnym dyskiem i usługą tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Po udostępnieniu w lipcu nowej aplikacji do synchronizacji Zdjęć i Dysku oraz zachęcie do korzystania z niej zamiast starszych, dwóch niezależnych programów, nadszedł czas na kolejny krok. Na Maku i w Windowsie jeszcze w tym roku zakończy się dla nich wsparcie, a w przyszłym – przestaną działać. Powody są dwa: promowanie wspomnianej nowej aplikacji, ale także nowej funkcji Drive File Stream – swego rodzaju implementacji plików na żądanie. To funkcjonalność, która w pierwszej połowie bieżącego roku…

Recenzje użytkowników

Nie widzę
Wszystko
ocena użytkownika

Google Drive był dobry, robił to co miał robić bez szumu, obecny program działa jak ciężki program, zużywa dużo pamięci, długo pracuje niepotrzebnie już po synchronizacji plików. Mam go ale nie używam, czekam co dalej z nim zrobią. Szkoda że zepsuli Google Drive.

01.12.2017 15:23 | Recenzja do wersji 3.38

Komentarze

0 nowych
mPiter   6 #5 05.02.2018 14:39

Porażka. Po formacie komputera nie da się scalić plików z PC z plikami istniejącymi na koncie Google. Za każdym razem trzeba tworzyć nową kopię zapasową, mimo że identyczna już istnieje na koncie.

xkselos   7 #4 12.10.2017 14:56

@Brayan80 (niezalogowany): Zapewne kompresję zdjęć przed wysłaniem do Google zrzucili na nasze komputery. To ligiczne w ich przypadku. Po co mieliby katować swe serwery na konwersję i większy transfer.

kfm877   5 #3 24.09.2017 13:23

Na dwóch komputerach z Windows 10, po aktualizacji z Google Drive do tego nowego czegoś - przy zamykaniu komputera błędy typu 0x000000000000000..... pamięć nie może być read. Badziewie. Wcześniej było ok.

  #2 08.09.2017 14:54

Tak jak z Google Drive nigdy nie maiłem żadnego problemu to z tym nowym tworem coś jest nie tak, a mianowicie bardzo często zużywa zasoby procesora na poziomie około 17% gdzie nic nie synchronizuje. Potrafi tak z 30 minut pracować. Przez ten czas wentylator w laptopie ciągle chodzi (mam procesor i7-4700MQ). Na chwilę obecną wyłączam ten program bo nie wiem co może tyle zużywać zasobów ? (szpiegowanie i skanowanie całego dysku w laptopie?)

$nake   8 #1 16.07.2017 15:08

Tra ge dia! Po każdym usunięciu folderu do synchronizacji w programie i dodaniu go spowrotem tworzy się nowy folder na Dysku Google i wrzuca pliki do niego od nowa, mimo że te są identyczne i folder ma tą samą nazwę.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.