Kopia zapasowa i synchronizacja Kopia zapasowa i synchronizacja 3.47

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Kopia zapasowa i synchronizacja (Google Backup and Sync) to program do synchronizacji danych z Dysku Google oraz usługi Zdjęć, będący połączeniem i bezpośrednim następcą osobnych wcześniej klientów Dysku oraz Zdjęć. Umożliwia automatyczne przesyłanie danych pomiędzy komputerem i wirtualnym dyskiem w chmurze, by zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo danych.

Aplikacja nie powinna być żadnym zaskoczeniem dla dotychczasowych użytkowników poprzednich programów od Google. Dostępne w ustawieniach opcje są tutaj takie same, zmieniono jednak nieznacznie ich ułożenie dodając podział na zakładki, zaś głównym atutem programu jest po prostu ułatwienie obsługi dzięki połączeniu obydwu usług w całość.

Wśród ustawień znajdziemy więc między innymi możliwość wskazania dokładnej ścieżki zapisu danych, wybrania folderów do synchronizacji, czy też zdecydowania o tym, aby przesyłane fotografie były również automatycznie przekazywane do Zdjęć Google.

Dostępny jest przy tym wybór jakości, w jakiej mają być przesyłane: Google oferuje własne algorytmy ograniczania wielkości plików (kosztem jakości), ale w efekcie nieograniczoną darmową przestrzeń. Alternatywą jest skorzystanie z przesyłania bezstratnego, ale wówczas zdjęcia odliczają dostępne w naszym pakiecie miejsce na dysku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie widzę
Wszystko
ocena użytkownika
01.12.2017 15:23 • Recenzja do wersji 3.38

Google Drive był dobry, robił to co miał robić bez szumu, obecny program działa jak ciężki program, zużywa dużo pamięci, długo pracuje niepotrzebnie już po synchronizacji plików. Mam go ale nie używam, czekam co dalej z nim zrobią. Szkoda że zepsuli Google Drive.