r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kopia zapasowa i synchronizacja 3.37

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych

Kopia zapasowa i synchronizacja (Google Backup and Sync) to program do synchronizacji danych z Dysku Google oraz usługi Zdjęć, będący połączeniem i bezpośrednim następcą osobnych wcześniej klientów Dysku oraz Zdjęć. Umożliwia automatyczne przesyłanie danych pomiędzy komputerem i wirtualnym dyskiem w chmurze, by zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo danych.

Galeria programu

Aplikacja nie powinna być żadnym zaskoczeniem dla dotychczasowych użytkowników poprzednich programów od Google. Dostępne w ustawieniach opcje są tutaj takie same, zmieniono jednak nieznacznie ich ułożenie dodając podział na zakładki, zaś głównym atutem programu jest po prostu ułatwienie obsługi dzięki połączeniu obydwu usług w całość.

Wśród ustawień znajdziemy więc między innymi możliwość wskazania dokładnej ścieżki zapisu danych, wybrania folderów do synchronizacji, czy też zdecydowania o tym, aby przesyłane fotografie były również automatycznie przekazywane do Zdjęć Google.

Dostępny jest przy tym wybór jakości, w jakiej mają być przesyłane: Google oferuje własne algorytmy ograniczania wielkości plików (kosztem jakości), ale w efekcie nieograniczoną darmową przestrzeń. Alternatywą jest skorzystanie z przesyłania bezstratnego, ale wówczas zdjęcia odliczają dostępne w naszym pakiecie miejsce na dysku.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Znikną aplikacje Dysku i Zdjęć Google, pojawi się Drive File Stream

56
OPROGRAMOWANIE 07.09.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Google kontynuuje prace nad wirtualnym dyskiem i usługą tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Po udostępnieniu w lipcu nowej aplikacji do synchronizacji Zdjęć i Dysku oraz zachęcie do korzystania z niej zamiast starszych, dwóch niezależnych programów, nadszedł czas na kolejny krok. Na Maku i w Windowsie jeszcze w tym roku zakończy się dla nich wsparcie, a w przyszłym – przestaną działać. Powody są dwa: promowanie wspomnianej nowej aplikacji, ale także nowej funkcji Drive File Stream – swego rodzaju implementacji plików na żądanie. To funkcjonalność, która w pierwszej połowie bieżącego roku…

Kopia zapasowa i synchronizacja: Dysk Google i Zdjęcia w jednym

12
OPROGRAMOWANIE 13.07.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Użytkownicy Dysku i Zdjęć Google mają od teraz możliwość korzystania z Kopii zapasowej i synchronizacji – aplikacji zastępującej dotychczasowego klienta backupu Zdjęć i Dysku na desktopie, która umożliwi jednoczesne synchronizowanie obydwu tych usług. Takie rozwiązanie może stanowić idealną receptę dla użytkowników, którzy dotychczas wzbraniali się przed jednoczesnym udostępnianiem fotografii w Sieci oraz zapisywaniem ich kopii bezpieczeństwa na dysku w chmurze. Zaproponowane uproszczenie pozwoli wykonać przede wszystkim te same czynności co dotychczas, jednak bez konieczności konfiguracji…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
xkselos   4 #4 12.10.2017 14:56

@Brayan80 (niezalogowany): Zapewne kompresję zdjęć przed wysłaniem do Google zrzucili na nasze komputery. To ligiczne w ich przypadku. Po co mieliby katować swe serwery na konwersję i większy transfer.

kfm877   4 #3 24.09.2017 13:23

Na dwóch komputerach z Windows 10, po aktualizacji z Google Drive do tego nowego czegoś - przy zamykaniu komputera błędy typu 0x000000000000000..... pamięć nie może być read. Badziewie. Wcześniej było ok.

  #2 08.09.2017 14:54

Tak jak z Google Drive nigdy nie maiłem żadnego problemu to z tym nowym tworem coś jest nie tak, a mianowicie bardzo często zużywa zasoby procesora na poziomie około 17% gdzie nic nie synchronizuje. Potrafi tak z 30 minut pracować. Przez ten czas wentylator w laptopie ciągle chodzi (mam procesor i7-4700MQ). Na chwilę obecną wyłączam ten program bo nie wiem co może tyle zużywać zasobów ? (szpiegowanie i skanowanie całego dysku w laptopie?)

$nake   7 #1 16.07.2017 15:08

Tra ge dia! Po każdym usunięciu folderu do synchronizacji w programie i dodaniu go spowrotem tworzy się nowy folder na Dysku Google i wrzuca pliki do niego od nowa, mimo że te są identyczne i folder ma tą samą nazwę.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.