Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Update Sailfisha do wersji 1.0.3.8 i 10% zniżki na smartfon Jolli

Pojawiła się kolejna aktualizacja dla systemu Sailfish OS, zapowiadana przeze mnie kilka dni temu. Update oznaczony jest numerem 1.0.3.8. Co przynosi nowego?

W przeglądarce pojawił się wyczekiwany tryb horyzontalny oraz zmodyfikowana klawiatura wirtualna ("/" jest dostępny bez konieczności przełączania się na znaki specjalne i cyfry), w aplikacji aparatu dodano możliwość zoomowania przy pomocy gestu szczypania, aplikacje androidowe są wyraźnie odróżnione w sklepie Jolli od natywnych, ponadto z ich poziomu wysyłać już SMSy, usprawniono obsługę Microsoft Exchange, a także - co mnie bardzo cieszy - pojawiła się w końcu możliwość uniknięcia przypadkowego wybrania numeru na liście ostatnich połączeń - wystarczy zablokować taką możliwość w menu Ustawienia -> Aplikacje -> Telefon.

Oprócz tego na liście zmian jest ulepszony tryb odzyskiwania oferujący możliwość odblokowania bootloadera oraz Terminal, rozwiązano problem z obsługą drugich połówek i wysokim poborem energii, dodano możliwość czyszczenia schowka (wystarczy przytrzymać jego ikonę), a także podania miejsca przy dodawaniu nowego wydarzenia w Kalendarzu. Mowa jest także m.in. o opcji szybkiego kasowania kontaktów, ale ja u siebie niczego takiego nie znalazłem (być może dlatego, że poszczególne kontakty są popołączane?). Plus do tego tona różnych poprawek, nad którymi nie ma sensu się tu rozwodzić.

r   e   k   l   a   m   a

Update jest dystrybuowany od 31 stycznia, choć u mnie pojawił się dopiero dzisiaj. Jeżeli nie macie jeszcze powiadomienia, możecie wywołać aktualizację samodzielnie wchodząc w menu Ustawienia -> System - > O urządzeniu i pociągnąć menu wybierając Sprawdź aktualizacje.

Jednocześnie uruchomiona została promocja na zakup smartfona Jolli. W związku z konferencją FOSDEM 2014, która odbywa się właśnie w Brukseli, firma oferuje 40 Euro rabatu (czyli około 10%) zniżki. Wystarczy przy zakupie w sklepie podać kod FOSDEM2014. Promocja potrwa tylko do 9 lutego.

 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze