Kryptonim 'Dyskoteka' - c.d.

Strona główna Aktualności

O autorze

W czerwcu pisaliśmy o nowych działaniach śląskiej Policji mających na celu ujawnianie przypadków naruszania praw autorskich w dyskotekach. Przypomnijmy, że przeprowadzono wtedy naloty na największe dyskoteki w 10 śląskich miastach, a ich efektem było zabezpieczenie prawie 5.000 pirackich płyt i sprzętu służącego do odtwarzania nagrań.

Informacja na ten temat była mocno komentowana na łamach naszego serwisu. Część użytkowników krytykowała te działania argumentując, że policjanci powinni zająć się "poważniejszymi sprawami" - poprawą bezpieczeństwa wokół dyskotek czy walką z narkotykowymi dealerami. Jak się okazuje Policja wzięła sobie do serca podobne uwagi i... rozszerzyła zakres działań pod kryptonimem "dyskoteka", nie rezygnując przy tym z wykrywania przypadków naruszania praw autorskich.

Podczas tego weekendu policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z katowickiego Oddziału Prewencji przeprowadzili kolejną akcję w obrębie jednej z większych i chętnie odwiedzanych sosnowieckich dyskotek. Tym razem głównym celem było wykrycie osób wracających z zabawy pod wpływem alkoholu i narkotyków, które stanowią poważne zagrożenie na drodze. Zatrzymano 10 osób, którym zarzuca się posiadanie narkotyków, a także 3 nietrzeźwych kierujących.

Nad ranem do akcji przyłączyli się policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Sosnowcu oraz pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach i Rejonowego Biura Pracy wkraczając do samej już dyskoteki. Ujawniono i zabezpieczono ponad 1000 pirackich płyt muzycznych odtwarzanych w lokalu. Ustalono też, że właściciel dyskoteki nie posiada licencji na odtwarzanie muzyki w miejscu publicznym. Pracownicy UW i Biura Pracy wykryli także szereg uchybień w zakresie zatrudnienia osób pracujących w dyskotece.

Śląska Policja zapowiada, że kolejne tego typu akcje będą przeprowadzane częściej i w różnych miejscach.

© dobreprogramy
s