Kwietniowa aktualizacja przekroczyła już 80% na komputerach z Windows 10

Strona główna Aktualności

O autorze

April Update, czyli duża aktualizacja Windows 10, która zadebiutowała prawie 3 miesięce temu, sprawnie pojawia się na kolejnych komputerach. Najnowszych informacji dostarcza raport opublikowany przez AdDuplex, firmę, która opiera obliczenia na analizie własnych statystyk reklam.

Aktualizacja April Update zainstalowana jest już na 84,2 proc. komputerów z Windows 10. Na drugim miejscu z wynikiem 10,3 proc. znajduje się wydanie Fall Creators Update, które dostępne jest od jesieni 2017 roku.

Dobrą wiadomością dla Microsoftu jest niski udział starszych wersji Windowsa 10. Wydania Creators Update i Anniversary Update mają nieznacznie ponad 2 proc. Z kolei goły Windows 10 obecnie działa na zaledwie 0,4 proc. komputerów z Dziesiątką. Wzrostowa tendencja April Update prawdopodobnie będzie się utrzymywać. Zaledwie miesiąc temu informowaliśmy, że aktualizacja zdobyła 78,1 proc.

W raporcie AdDuplex znalazło się jeszcze miejsce na dane dotyczące popularności urządzeń z linii Surface. Największym udziałem może pochwalić się Surface Pro 4 (31,47 proc), na drugim miejscu jest Surface Pro 3 (20,01 proc), a ostatnia pozycja na podium należy do Surface Pro (17,39 proc).

Jak natomiast wygląda sytuacja samego Windows 10? Według danych gromadzonych przez StatCounter, Dziesiątka ma obecnie 46,75 proc. na rynku PC z Windowsem. Na drugiej pozycji znajduje się Windows 7 z wynikiem 39,63 proc. Niebawem jednak ta różnica może się zwiększyć. Microsoft ponownie spróbuje nakłonić użytkowników do przesiadki na Windowsa 10.

© dobreprogramy
s