reklama

LG Chromebase — pierwszym All-in-One z systemem Chrome OS

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

LG na zbliżających się targach CES zaprezentuje pierwszy na świecie komercyjnie dostępny komputer All-in-One z systemem operacyjnym Chrome OS. Trzeba przyznać, jest to dość odważny krok, ponieważ ani system, ani sprzęt AiO, nie są szczególnie popularne.

Do targów jeszcze trzy tygodnie, ale już wiadomo, że LG Chromebase otrzyma 21,5-calowy ekran Full HD wyświetlający obraz o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Za obliczenia będzie odpowiedzialny procesor Intel Celeron (Haswell) wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Komputer nie będzie posiadał dysku twardego, a na dane przewidziana jest wyłącznie 16-gigabajtowa pamięć flash. Na obudowie dostępne będą trzy porty USB 2.0, jeden port USB w wersji 3.0 i wejście HDMI. Oprócz tego pojawi się 1,3-megapikselowa kamera i 5 W głośniki. Zestaw ma być sprzedawany z klawiaturą i myszką.

Producent nie podaje jeszcze dokładnej daty premiery, ani ceny urządzenia. Z uwagi na specyfikację i politykę sprzedażową urządzeń z Chrome OS można się spodziewać, że nie będzie to sprzęt szczególnie drogi. Więcej szczegółów na pewno pojawi się podczas trwania targów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama