Łapka w dół – Facebook testuje nową reakcję na treści w serwisie

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Użytkownicy Facebooka mogą obecnie skorzystać z jednej z 6 reakcji – Lubię to!, Super, Ha ha, Wow, Przykro mi i Wrr. Niebawem do tego grona dołączy najbardziej wyczekiwana reakcja, o którą upominają się już od kilku lat.

Jak donosi Mashable, od wczoraj na Twitterze wybrani użytkownicy Facebooka zgłaszają nową funkcję. Obecnie dostępna jest ona dla ograniczonego grona osób. Możliwe, że po zakończeniu testów, zostanie wdrożona na szerszą skalę – docelowo trafi do wszystkich. Obecnie została udostępniona tylko 5% amerykańskich użytkowników korzystających z Androida.

Chodzi oczywiście o możliwość dania łapki w dół. Funkcja dotyczy wyłącznie komentarzy, przy których oprócz opcji reakcji i odpowiedzi, pojawił się przycisk Downvote. Nie będzie on jednak działał w sposób oczekiwany przez wiele osób.

Facebook poinformował, że nie testuje przycisku Nie lubię. Nowa funkcja ma służyć wyłącznie do przekazywania opinii Facebookowi o komentarzach umieszczanych pod publicznymi postami. Może ona więc być wykorzystana do wyłapywania kontrowersyjnych, niezgodnych z polityką serwisu komentarzy – w założeniach to one moją zbierać dużą liczbę kliknięć Downvote.

Łapka w dół, która pozwoliłaby reagować na wszystkie posty i komentarze, może nigdy się nie pojawić. Mark Zuckerberg, dyrektor generalny i założyciel Facebooka, podkreślił w 2015 roku, że nie zamierza wprowadzać takiej funkcji. Użytkownicy w zamian otrzymali reakcje, które pozwalają wyrazić więcej emocji niż zwykłe Lubię to!. Co ciekawe, mimo iż na Facebooku nie można dać łapki w dół, to taka opcja dostępna jest w Messengerze.

© dobreprogramy