Łatwiejsza praca z Wine

Strona główna Aktualności

O autorze

Dokładnie rok temu informowaliśmy o projekcie o nazwie Wine-Doors, który miał uprościć instalację i używanie w Linuksie programów z Windows.

Minęło już sporo czasu i wydawało się, że aplikacja nigdy nie ujrzy światła dziennego, tymczasem dość niespodziewanie wydano pierwszą publiczną i co najważniejsze - działającą wersję testową. Wine-Doors sprowadza instalację programów do kilku kliknięć, gdyż na początku pobierane z Sieci i instalowane są wszystkie niezbędne komponenty (takie jak fonty i kontrolki ActiveX), reszta procesu instalacji też wykonywana jest automatycznie.

Aktualnie program pozwala na instalację między innymi przeglądarek Firefox i Internet Explorer 6, bibliotek Visual Basic i C++, DirectX 9c, a także gier takich jak Soldat, Prey, Steam, Half Life 2, World of Warcraft i Call of Duty. Oczywiście wymagane jest posiadanie legalnych nośników oraz licencji na system Windows.

Aplikacja posiada jeszcze sporo błędów, ale stabilna, poprawiona wersja powinna ujrzeć światło dzienne w przeciągu 3-6 miesięcy, w międzyczasie pojawi się kilka wydań testowych.

Więcej informacji na temat Wine-Doors znaleźć można na stronie twórców, skąd pobrać można pierwsze testowe wydanie.

© dobreprogramy