Licencje Microsoft Office Small Business 2007 25% taniej

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosił promocję na licencje pakietu Office 2007 w edycji Small Business.

Microsoft Office Small Business 2007 to edycja skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw. W jej skład wchodzą: edytor tekstów Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji PowerPoint, program do tworzenia publikacji Publisher oraz klient pocztowy i organizer Outlook wraz z dodatkiem Business Contact Manager.

Promocją objęte są licencje w ramach programu licencjonowania grupowego Otwarta Licencja Microsoft (tzw. Open). Jedna licencja po obniżce kosztuje około 1125 zł netto.

Warto dodać, że choć cena promocyjna licencji jest niższa niż analogicznej, pełnej wersji pudełkowej, to można tą edycję pakietu nabyć jeszcze taniej poprzez jednoczesny zakup programu Works (można też skorzystać z bezpłatnej wersji z reklamami) oraz uaktualnienia do tej (lub innej) edycji pakietu Office. Dzięki takim "kombinacjom" można nabyć Office Professional 2007 za cenę poniżej 1100 zł netto, a podstawowa edycja Standard będzie kosztować około 770 zł netto. Szczegółowo pisaliśmy o tym w połowie listopada.

Przedstawiciel polskiego oddziału Microsoft, pytany nieoficjalnie o sens tej promocji w takiej sytuacji wskazywał, że licencjonowanie grupowe to jednak przede wszystkim wygoda za sprawą braku konieczności magazynowania stosów pudełek i łatwiejszym zarządzaniu licencjami. Faktem jest, że - szczególnie w większych firmach - oszczędność czasu osób odpowiedzialnych za nadzór oprogramowania przekładać się może na wymierne oszczędności finansowe. Małe firmy zainteresowane zakupem Microsoft Office wybiorą jednak raczej zestaw Works + upgrade.

© dobreprogramy