Linux Install Party w Rzeszowie

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniu 27 czerwca odbędzie się konferencja Linux Install Party.

Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym celem jest przedstawienie instalacji "krok po kroku" na przykładzie, zajmującej obecnie jedno z czołowych miejsc w rankingu DistroWatch.com, dystrybucji openSUSE, tworzonej przy współpracy z firmą Novell. Aczkolwiek organizatorzy deklarują swoją pomoc także w instalacji innych systemów. Omówiony ma zostać również temat instalacji wielu dystrybucji jednocześnie na kilku stanowiskach, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Windows i usługi Deployment Services, przy użyciu PXE (Preboot Execution Enviroment). Każdy uczestnik może też liczyć na darmową płytę instalacyjną najpopularniejszych dystrybucji, w tym między innymi openSUSE, Debiana, czy bazujących na nim Ubuntu i Kubuntu.

Spotkanie odbędzie się w sali A145 głównego budynku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wstęp na spotkanie jest wolny, organizatorzy proszą jednak wszystkich zainteresowanych uczestnictwem o kontakt pod podany na stronie konferencji adres mailowy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza