Microsoft Linux. Konferencja zmieniona w wydarzenie online. Ale nie ma tego złego...

Strona głównaMicrosoft Linux. Konferencja zmieniona w wydarzenie online. Ale nie ma tego złego...
05.03.2020 07:59
Microsoft Linux. Konferencja zmieniona w wydarzenie online. Ale nie ma tego złego...

Historyczna konferencja WSLConf, poświęcona powłoce Windows Subsystem for Linux (WSL) i organizowana wspólnie przez Canonical oraz Microsoft, ostatecznie niestety się nie odbędzie. Tak jak w przypadku MWC czy GDC, winę ponosi koronawirus.

bEEbehFh

Imprezę pierwotnie zaplanowano na 10-11 marca 2020 r. Miała odbyć się na terenie głównego kampusu Microsoftu w Redmond w Waszyngtonie. Obaj organizatorzy stwierdzili jednak zgodnie, że byłoby to obarczone zbyt dużym ryzykiem. Dlatego zaplanowane prezentacje i przemówienia dostępne, zamiast na żywo, pokazane zostaną w internecie.

"Będziemy mieć prezentacje od programistów, specjalistów ds. bezpieczeństwa, zespołów Canonical i Microsoft, a także społeczności" – zapewnia Canonical w swym oświadczeniu. "Dołączając do wydarzenia, będziesz słyszeć i rozmawiać z prelegentami w naszej globalnej społeczności, aby uczyć się, współpracować i pomagać kształtować przyszłość WSL" – kontynuuje.

Przejście na model wyłącznie online nie jest zaskakujące. Fakt faktem sam Microsoft zdążył już istotnie zamieszać w swym harmonogramie z powodu koronawirusa. Przekształcił na wydarzenie cyfrowe m.in. szczyt MVP oraz wystąpienia zaplanowane na GDC 2020. Ponadto, analogiczny los czeka zapewne konferencje Build, Inspire oraz Ignite.

bEEbehFj

Canonical zapewnia, że użytkownicy, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w WSLConf, otrzymają dema od kilku prominentnych osób, w tym inżynierów Microsoftu, takich jak Erica Sweet czy Francesco Valerio Buccoli. Przy czym zamieszanie ma też swój pozytywny aspekt. Otóż zniesiono limity na liczbę uczestników, więc zarejestrować się może każdy chętny.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEEbehGf