Microsoft Linux. Konferencja zmieniona w wydarzenie online. Ale nie ma tego złego...

Microsoft Linux. Konferencja zmieniona w wydarzenie online. Ale nie ma tego złego...
Piotr Urbaniak

05.03.2020 07:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Historyczna konferencja WSLConf, poświęcona powłoce Windows Subsystem for Linux (WSL) i organizowana wspólnie przez Canonical oraz Microsoft, ostatecznie niestety się nie odbędzie. Tak jak w przypadku MWC czy GDC, winę ponosi koronawirus.

Imprezę pierwotnie zaplanowano na 10-11 marca 2020 r. Miała odbyć się na terenie głównego kampusu Microsoftu w Redmond w Waszyngtonie. Obaj organizatorzy stwierdzili jednak zgodnie, że byłoby to obarczone zbyt dużym ryzykiem. Dlatego zaplanowane prezentacje i przemówienia dostępne, zamiast na żywo, pokazane zostaną w internecie.

"Będziemy mieć prezentacje od programistów, specjalistów ds. bezpieczeństwa, zespołów Canonical i Microsoft, a także społeczności" – zapewnia Canonical w swym oświadczeniu. "Dołączając do wydarzenia, będziesz słyszeć i rozmawiać z prelegentami w naszej globalnej społeczności, aby uczyć się, współpracować i pomagać kształtować przyszłość WSL" – kontynuuje.

Przejście na model wyłącznie online nie jest zaskakujące. Fakt faktem sam Microsoft zdążył już istotnie zamieszać w swym harmonogramie z powodu koronawirusa. Przekształcił na wydarzenie cyfrowe m.in. szczyt MVP oraz wystąpienia zaplanowane na GDC 2020. Ponadto, analogiczny los czeka zapewne konferencje Build, Inspire oraz Ignite.

Canonical zapewnia, że użytkownicy, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w WSLConf, otrzymają dema od kilku prominentnych osób, w tym inżynierów Microsoftu, takich jak Erica Sweet czy Francesco Valerio Buccoli. Przy czym zamieszanie ma też swój pozytywny aspekt. Otóż zniesiono limity na liczbę uczestników, więc zarejestrować się może każdy chętny.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)