r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lista 15 wrogów Internetu

Strona główna Aktualności

Na trwającym właśnie Szczycie ONZ o Społeczeństwie Informacyjnym, który odbywa się w Tunisie miała zostać zaprezentowana lista krajów najbardziej ograniczających dostęp swoich obywateli do Internetu. Jak pisze Gazeta.pl plany nie zostały jednak doprowadzone do skutku ponieważ mający zaprezentować niechlubne zestawienie szef Reporterów bez Granic Robert Menard nie został wpuszczony do Tunezji.

Stało się tak, prawdopodobnie, ponieważ na czarnej liście 15 krajów znalazł się również gospodarz szczytu - Tunezja. Niechlubna piętnastka składa się z następujących krajów (kolejność alfabetyczna): Arabia Saudyjska, Białoruś, Birma, Chiny, Iran, Korea Północna, Kuba, Libia, Malediwy, Nepal, Syria, Tunezja, Turkmenistan, Uzbekistan i Wietnam. Są to państwa, które w sposób najbardziej represyjny kontrolują przepływ informacji w Internecie. Niezależne witryny są cenzurowane, a blogerzy i cyberdysydenci są prześladowani, a nawet więzieni - alarmuje RSF.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule Lista 15 wrogów Internetu, na łamach portalu Gazeta.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.