Francja ustawą zablokowała Google i Wikipedię. Przez pomyłkę

Francja ustawą zablokowała Google i Wikipedię. Przez pomyłkę

Francja ustawą zablokowała Google i Wikipedię. Przez pomyłkę
17.10.2016 14:08, aktualizacja: 17.10.2016 15:28

Wolność ma Francja wpisaną nawet w dewizę, co nie wpływa na fakt, że właśnie nad Sekwaną wyjątkowo chętnie reguluje się powszechny dostęp do informacji dostępnych w Sieci. Już w roku 2005 uchwalono tam ustawę antyterrorystyczną, która zwiększała kompetencje służb, a niedawno doczekała się ona nowelizacji. W wyniku pomyłki poskutkowało to dziś we Francji blokadą najważniejszych witryn.

Elementy znowelizowanego francuskiego prawa antyterrorystycznego można porównywać do ustawy uchwalonej przez Sejm RP. Z tym większym zaciekawieniem można spoglądać na wydarzenia we Francji, gdyż wkrótce z podobnymi możemy mieć do czynienia nad Wisłą. Jeśli nie za sprawą ustawy antyterrorystycznej, to dzięki ustawie antyhazardowej.

źródło: twiiter.com/yannux via zaufanatrzeciastrona.pl
źródło: twiiter.com/yannux via zaufanatrzeciastrona.pl

Zaufana Trzecia Strona informuje, że dzisiejszego poranka we Francji niemożliwe było odwiedzenie wielu popularnych serwisów, na czele z google.fr, francuskojęzyczną Wikipedią, witrynami Orange czy OVH. Zamiast właściwych witryn wyświetlany był, oczywiście opatrzony nieodłączną wspomnianą dewizą Liberté, Egalité, Fraternité, komunikat informujący, że dostęp został zablokowany w związku ze wspieraniem terroryzmu.

Dostęp do witryn szybko został przywrócony, zaś wyjaśnienia opublikowane przez Orange wskazują na pomyłkę i konsekwencje ludzkiego błędu. Nie jest to pierwszy tego rodzaju incydent – przed rokiem dostęp do Wikipedii omyłkowo zablokowali Rosjanie, wcześniej dostęp do usług i witryn Google wyłączył Iran. Teraz Polska?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)