Jak Pani w pewnym salonie operatora sieci próbowała wcisnąć kit nieświadomemu użytkownikowi?

Jako 15 letni obywatel (nie mylić z liczbą w nicku, którą losowo wygenerowałem hoho i jeszcze trochę lat temu) postanowiłem wybrać się na miasto, żeby w jakimś salonie/markecie/serwisie przetestować przez chwilę swój przyszły (Xperia Z1) telefon.

Obszedłem wiele marketów, ale tam Xperia Z, tu w ogóle nie ma...

W końcu natrafiłem na salon, w którym była atrapa Xperii Z1. A skoro jest atrapa, to wystarczy miło zagadać i uśmiechnąć się do pracownika tegoż salonu, aby móc w rękach potrzymać prawdziwy telefonik.

Jak paść ofiarą kieszkonkowca?

Nie, nie pomyliłem się z tytułem. Piszę o tym jak paść ofiarą kieszonkowca (i swoją historię też). W drugą stronę, ale milej się czyta, niż tylko "nie, nie, nie, nie". :)

Ostatnio byłem w Amsterdamie. Teraz przebywam w Holandii, w innym mieście, ale wracając do Amsterdamu. Jako polak usłyszałem swoich rówieśników - "kur**, spier**laj, ch**u, szmato". Tego było nie mało, tak samo jak kieszonkowców. Tuż przy wejściu na prom siedziało trzech turków, dumnie chwalących się znalezionymi portfelami i kartami kredytowymi.

Tworzenie niesamowitych tapet + relaks. Jak i czym?

Tworzenie tapet w Photoshopie, szczególnie tzw. "kolorowych dymów" może przyprawić o mnóstwo nerwów. Nie raz sam się o tym przekonałem. Czy można zrobić tapetę i jednocześnie się przy tym relaksować? Czy trzeba się uczyć różnorodnych pojęć, poznawać mnóstwo filtrów? Absolutnie! Dzisiejszy internet przynosi do nas wiele różnych narzędzi, ułatwiających nam życie. Przyjrzymy się Silkowi, kreatywnemu narzędziu do tworzenia tapet.

Jak sprawdzić, czy dany mail jest prawdziwy?

Sposób nie jest do końca skuteczny, lecz nie raz się przyda.

O, patrzcie! Przyszedł mi nowy mail!

Hmm, coś tu jest nie tak... Nie rejestrowałem konta na żadnych kucykach, a nawet nie wiem co to trollface (no dobra, wiem). Co oznacza, że to albo strona, albo ktoś. A ktoś może to być - strona emkei.cz oferuje wysyłanie maili z wybranych przez nas adresów. Jednak - na całe szczęście - gmail od razu wyrzuca takie maile do spamu. Jak gmail to wykrywa? I jak samemu to wykryć?

To prostsze niż budowa cegły.

Zakazane foldery w Windowsie

Zapewne większość osób słyszało o czymś takim, jak zakazane nazwy folderów w Windowsie. Jedna z popularniejszych takich nazw to "con". Spróbujcie utworzyć takowy folder na pulpicie. He? Nie da się! Znaczy się, da się, ale o tym pod koniec w formie ciekawostki.

Dlaczego Windows strzeże tak bardzo tych nazw folderów? Odpowiedź widzimy w tym błędzie - "Określona nazwa urządzenia jest nieprawidłowa". Katalog który próbujemy utworzyć nosi nazwę urządzenia systemowego. Czyli nic innego jak spuścizna po DOSie.

Cleverbot - co to takiego? Testujemy

Wstępnie...

Ostatnimi czasy boty widać po prostu wszędzie. Są takie, co indeksują strony, są takie, co pilnują, są takie, co rozmawiają z ludźmi. Zajmiemy się tymi ostatnimi. Na informatyce koleżanki (takie "pokemony") zabawiały się z Cleverbot (w znaczeniu normalnym). Znalezienie takiego bota nie było trudne, wystarczyła jedna fraza w Google. Bot ten jest wyraźnie popularny - kiedy wchodziłem na jego stronę korzystało z niego 5060 ludzi, co lepsze, ta liczba w 5 minut podskoczyła do 5338. Nic dziwnego, że ma czasem laga, albo po prostu robi to specjalnie.

Bezpieczne czyszczenie Windows

Codzienne gdzieś wchodzimy. Codzienne coś zapisujemy. Codziennie, no może i nie codziennie coś robimy. Jeśli jesteśmy maniakami komputerowymi, to nawet nie wiemy, co kryje się w systemie. Może się kryć sterta "gigabajtowych" śmieci. Ale przecież sami nie będziemy sprzątać. A wbudowanym w system programem "Oczyszczanie dysku" za wiele nie posprzątamy. Musimy użyć innych programów! Ale oczywiście z rozwagą, ponieważ możemy uszkodzić Windows, a tego nie chcemy. To właśnie odciąga od czyszczenia oddzielnymi programami. A ten wpis ma zamiar pokazać, jak zrobić, by nie zepsuć.

Internet Explorer 6 - Czy on kiedyś zginie ?

Bardzo ciężkie pytanie, bardzo ciężka odpowiedź.

Otóż, wielu z nas używa Windows XP, najbardziej modnego systemu operacyjnego do teraz. Wielu z nas przesiadło się na Windows 7, coraz bardziej popularnego. Teraz Microsoft czeka na śmierć IE 6. Niestety, dziadkowie instalują Windows XP i używają pierwszej lepszej przeglądarki internetowej, chyba że my, synowie dziadków zainstalujemy im nowoczesną przeglądarkę internetową.