Lżejszy Oculus Rift dla urządzeń z Androidem

Strona główna Aktualności

O autorze

W wakacje pomysłodawcy gogli Oculus Rift, czyli okna na wirtualny świat, zapowiadali, że szybciej urządzenie będzie współpracować ze smartfonami, niż konsolami. Okazuje się, że wcale nie rzucali słów na wiatr. Szef firmy Brendan Iride ogłosił, iż mniej więcej w tym samym czasie, gdy technologia do kupienia będzie wreszcie na PC, dostaniemy również lżejszą odsłonę zestawu, stworzoną z myślą o urządzeniach przenośnych z Androidem na pokładzie. Na chwilę obecną nie ma planów co do sprzętów z iOS.

Nie ukrywa się, że projekt nabrał rozpędu po dołączeniu do ekipy Johna Carmacka. Następnym krokiem po kieszonkowym Oculusie i komputerowej wersji będzie próba wejścia z technologią na salony, przekonania do niej domowych kinomaniaków. W najlepszym wypadku za kilka lat nie będziemy więc tylko przyglądać się serialom w telewizji czy oglądać filmy na Blu-ray, ale zwyczajnie się w nie zanurzymy...


Aktualizacja, 02.11.2013 11:00

A jednak źle dobrano słowa. Oculus wyjaśnia, że chodzi o jedną wersję gogli, które będzie można wykorzystać z różnymi urządzeniami.

© dobreprogramy

Komentarze