Oculus Rift mogą być bezpośrednią kopią prototypów gogli VR Valve

Oculus Rift mogą być bezpośrednią kopią prototypów gogli VR Valve

25.05.2016 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alan Yates, biorący udział w tworzeniu Lighthouse, urządzenia wirtualnej rzeczywistości Valve, ujawnił na Reddicie zaskakujące informacje o Oculus Rift. Wynika z nich, że słynne gogle VR to kopia rozwiązań opracowywanych właśnie przez Valve.

W 2012 roku na Kickstarterze wystartowała kampania na Rift DK1, urządzenie, które ma przynieść wirtualną rzeczywistość do naszych domów. Projektem zainteresowała się firma Valve, potentat branży gier, odpowiedzialny za słynną serię Half Life i cieszącą się ogromną popularnością platformę Steam. W całość zaangażował się nawet Gabe Newel. Szef Valve wystąpił wówczas w materiale promocyjnym. Wówczas przypuszczaliśmy, że owocem współpracy będą gogle VR sygnowane logo Valve i Oculus.

Prototyp gogli VR Valve. źródło: roadtovr.com
Prototyp gogli VR Valve. źródło: roadtovr.com

Jednak w 2014 roku właścicielem Oculusa został Facebook. To właśnie wtedy współpraca z Valve została zakończona, wtedy też kilku ważnych pracowników Valve zdecydowało się na przejście do Oculusa. Firma Gabe Newela obrała zaś inną ścieżkę w rozwoju własnego urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że Oculus zdecydował się pójść własną drogą. Z informacji umieszczonych przez pracownika Valve, Alana Yates na Reddicie wynika, że Oculus Rift wykorzystuje sporo rozwiązań z prototypu gogli VR opracowanych przez Valve.

Oculus Rift posiada oczywiście autorskie rozwiązania, jak chociażby system śledzenia wykorzystujący kamerę i soczewki Fresnela. Inne elementy to już jednak bezpośrednia kopia architektury, która została użyta w prototypie 1080p Steam Sight. Warto zauważyć, że podczas współpracy obu firm, w Rift DK1 zostały wprowadzone znaczące zmiany. Można to uznać za potwierdzenie słów Alana Yatesa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)