MARI MARI 4.0

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

MARI to ceniony program do malowania tekstur bezpośrednio na modelach 3D, z prostym interfejsem, stworzonym z myślą o artystach. Program zdejmuje z malujących odpowiedzialność za szczegóły techniczne i pozwala skupić się na efektach. MARI sprawdza się w branży growej, efektów specjalnych i filmów animowanych.

MARI jest programem bardzo intuicyjnym, w którym można korzystać z pędzli, efektów i zaawansowanych masek i warstw tak samo, jak w programach do malowania grafiki rastrowej. W środowisku tym można wykorzystać shadery z wielu systemów, między innymi Arnolda, V-Raya, Redshift i silnika Unreal. Świetnie współpracuje też z innymi produktami tego producenta, na przykład MODO. Wykorzystanie MARI w procesie produkcji gwarantuje, że modele będą wyglądać dokładnie tak, jak życzą sobie ich autorzy.

Program radzi sobie z modelami złożonymi z milionów wielokątów i z teksturami w wysokiej rozdzielczości, pozwalając komfortowo pracować nawet na średniej klasy sprzęcie.

W tym samym pliku znajduje się wersja testowa MARI komercyjnego wydania MARI, którą można testować przez 15 dni, oraz przeznaczona do nauki i zastosowań niekomercyjnych – zupełnie darmowa. Wystarczy założyć konto i aktywować na nim odpowiednią licencję.

Wersja niekomercyjna ma kilka ograniczeń: pozwala malować jednocześnie 5 obiektów, 6 łatek, eksportuje tekstury tylko w rozdzielczości 4K i 16 bitów na kanał w formatach EXR, PSD, PNG, TGA i JPG. Nie ma też możliwości rozszerzania niekomercyjnej wersji MARI z pomocą skryptów w Pythonie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!