MEGA MEGA

Strona główna iOS Akcesoria Przechowywanie w chmurze
Pobierz program
lub zeskanuj:

Mega to mobilny klient słynnego schowka internetowego o tej samej nazwie, którego rozwój związany jest z zamknięciem portalu MegaUpload.

Aplikacja prezentuje przejrzysty i przyjemny dla oka wygląd. Z poziomu aplikacji można przeglądać pliki przechowywane w chmurze. Cechą, która wyróżnia serwis od innych konkurencyjnych rozwiązań, jest wysoce zaawansowana kryptografia przechowywanych danych, z kluczem prywatnym, do którego nie mają dostępu twórcy (tak przynajmniej twierdzą). Dzięki temu autorzy serwisu nie mogą zostać obarczeni winą za rozprowadzanie przez użytkowników Mega treści w sposób nielegalny, a w konsekwencji gwarantuje to użytkownikom, iż serwis nie zostanie zamknięty, jak to miało miejsce w przypadku MegaUpload.

Mega oferuje każdemu użytkownikowi 50 GB przestrzeni dyskowej za darmo. W płatnej subskrypcji można ją zwiększyć 10-krotnie, jednakże mobilna aplikacja póki co tego nie obsługuje. Wewnątrz aplikacji wita nas z początku ekran z listą katalogów, których naciskanie ujawnia ich zawartość. U dołu znajduje się kilka zakładek, które oferują bezpośredni dostęp do usługi pocztowej wewnątrz Mega, listy kontaktów (wydaje się, iż aplikacja nie pozwala na zarządzanie tą listą), galerię i panel ustawień, który na razie pełni tylko informacyjną rolę (za konfigurację można uznać jedynie możliwość wykupu subskrypcji i suwak określający miejsce dla danych offline), co nie znaczy, iż jest to przestrzeń niewykorzystana – znajdziemy tu informacje o ilości wykorzystanej już przez nas przestrzeni, a także regulamin, politykę prywatności i formularz zgłaszania uwag twórcom oraz przycisk wylogowania.

Aplikacja na razie sprawia wrażenie trochę niedopracowanej. Posiada elementy np. odtwarzacz z funkcją strumieniowania, które w praktyce nie działają. Wadą jest również brak przystosowania aplikacji do korzystania w widoku krajobrazu. Najbardziej odczuwalny jest brak automatycznego wgrywania zdjęć z telefonu – opcji bardzo ułatwiającej życie w przypadku zamkniętego systemu iOS, którą oferuje np. aplikacja Dropbox. O ile w tym momencie wydaje się, iż rozwiązania konkurencji są bardziej dopracowane, pierwsze wrażenie jakie robi na użytkowniku aplikacja Mega, zachęca do cierpliwego czekania na jej rozwój.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!