Apple już pracuje nad 6G. Firma zatrudnia inżynierów do nowej sieci łączności

Apple już pracuje nad 6G. Firma zatrudnia inżynierów do nowej sieci łączności

fot. Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
fot. Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
18.02.2021 15:56

Jeszcze na dobre nie zadomowiło się na świecie 5G, a wszystko wskazuje, że już giganci technologii myślą o 6G. Tak wynika z najnowszych doniesień prestiżowego portalu technologiczno-ekonomicznego, Bloomberg, który ujawnił, że firma Apple poszukuje inżynierów do stworzenia sieci nowej generacji.

Nawet jeśli branża telekomunikacyjna oczekuje nadejścia 6G w okolicach roku 2030, to warto pamiętać, że technologia "jutra" zawsze jest tworzona "dzisiaj". Już teraz potrzebni są ludzie, którzy przewidzą potrzeby technologiczne na najbliższą dekadę i będą potrafili im sprostać.

Mark Gurman z portalu Bloomberg natknął się na ogłoszenia pracy Apple, z których dowiadujemy się, że firma potrzebuje inżynierów do działu badawczego, którzy będą się zajmować badaniami oraz projektowaniem nowych urządzeń telekomunikacyjnych nowej generacji 6G.

W 2020 r. powstała grupa Next G Alliance, która jest stowarzyszeniem korporacji technologicznych, takich, jak m.in. Google, Intel, Cisco, Hewlett-Packard (HP), czy LG i VMWare. Należy do niej także Apple, które wraz z innymi członkami tej grupy będą wypracowywać standardy technologicznej sieci nowej generacji 6G.

Co wiadomo o 6G? Na razie niewiele, ale analitycy branżowi spekulują, że sieć mogłaby osiągać prędkość ponad 100 razy szybszą od 5G. W chwili obecnej 5G pozwala na osiągnięcie prędkości pobrania powyżej 1 Gb (gigabajta) na sekundę, czyli np. 1 odcinku serialu w rozdzielczości Full HD.

Warto zaznaczyć, że firma Apple była względem swoich rywali nieco zapóźniona jeśli chodzi o wprowadzenie modemów 5G w iPhone'ach. Nastąpiło to dopiero w 2020 r. za sprawą iPhone 12.

Być może teraz amerykański koncern chce usytuować się w dobrej wyjściowej pozycji na moment, gdy już nadejdzie nowa technologia łączności, tak aby nie musieć gonić innych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)