r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mac OS X 10.6.8 już w rękach deweloperów

Strona główna Aktualności

Do członków programu deweloperskiego firmy Apple trafiła dziś wersja 10.6.8 systemu Mac OS X.

Ta aktualizacja systemu jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, zawiera zapowiedzianą przez firmę Apple poprawkę chroniącą użytkowników przed złośliwym programem MACDefender. Poprawka ma wykrywać MACDefendera i jego mutacje i automatycznie go usuwać. Ponadto użytkownik będzie powiadomiony przez system o pobraniu złośliwego programu.

Zabezpieczenie przed MACDefenderem jest jednak aktualizacją przygotowaną w ostatniej chwili. Pierwotnym celem wydania Mac OS X 10.6.8 było przygotowanie systemu do aktualizacji za pośrednictwem Mac App Store. Od dłuższego czasu Apple redukuje liczbę pudełkowych wersji swojego oprogramowania dostępnego w sklepach i logicznym posunięciem jest przeniesienie dystrybucji wszystkiego, łącznie z najnowszym systemem operacyjnym, do Mac App Store. Cyfrowa sprzedaż systemu operacyjnego ma jeszcze jedną zaletę — pozwala na kontrolę liczby kopii systemu kupionych i zainstalowanych przez zarejestrowanego użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a

Poza wymienionymi wyżej zmianami w tej wersji systemu poprawiono obsługę IPv6 i stabilność połączeń VPN. Rozwiązano również problem z nieoczekiwanym kończeniem pracy programu Podgląd — przeglądarki obrazków i dokumentów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.