Wróciło stare: OS X Yosemite już bez problemów z siecią

Wróciło stare: OS X Yosemite już bez problemów z siecią

30.06.2015 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poza systemem iOS 8.4 i Apple Music, dziś światło dzienne ujrzało stabilne wydanie systemu OS X 10.10.4. Aktualizacja naprawia kilka uciążliwych błędów, w tym szeroko komentowane problemy z discoveryd i siecią.

OS X Yosemite nie cieszył się dobrą opinią jeśli chodzi o obsługę sieci. Porzucenie systemu zarządzania zadaniami sieciowymi mDNSResponder na rzecz discoveryd wywołało sporo problemów – nowszy daemon nie był dobrze zoptymalizowany, niepotrzebnie obciążał procesory Maków, był odpowiedzialny za szybsze rozładowywanie akumulatorów oraz powodował opóźnienia przy wybudzaniu systemu.

Ponadto nowy daemon nie pracował prawidłowo w sieci lokalnej, powodował pojawianie się duplikatów udziałów sieciowych w Finderze i powodował częstą zmianę nazwy Maka w Sieci, przez co także administratorzy mieli problemy. Utrudniał też tłumaczenie adresów sieciowych oraz dostęp do usług działających na Makach. Niektórzy użytkownicy posuwali się nawet do przywracania starego, dobrego mDNSRespondera na własną rękę.

Obraz

W najnowszej, stabilnej wersji systemu OS X Yosemite mDNSResponder wrócił na swoje stare miejsce i problemy związane z obsługą sieci, gubieniem połączenia czy duplikatami na liście usług sieciowych powinny zniknąć.

Pozostałe poprawki dotyczą między innymi działania Asystenta migracji oraz opóźnień przy wysyłaniu wiadomości z programu Mail. Jeśli ktoś planuje przesiadkę z Aperture lub iPhoto do programu Zdjęcia, może skorzystać z poprawionego systemu konwersji biblioteki zdjęć ze starszych programów do nowego. Lepiej ma działać także synchronizacja fotografii z iCloud, a Zdjęcia nie zakończy nieoczekiwanie pracy jeśli napotka RAW-y z aparatów firmy Leica. Praca z monitorami zewnętrznymi również powinna być mniej problematyczna – niektóre z nich nie działały prawidłowo z Yosemite.

Najnowszą wersję OS X znajdziecie w Mac App Store. Aktualizacja będzie wymagała pobrania nieco ponad gigabajta danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)