r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mailbox 2.0.3

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Klienty e-mail

Mailbox to znana z iOS aplikacja do obsługi poczty email, która teraz jest dostepna także dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Zawiera ona wszystkie najważniejsze opcje jakimi powinien cechować się klient pocztowy, dodatkowo zapewnia integrację z kontem Dropbox, bo to właśnie producent tej usługi jest właścicielem Mailboksa. Zadaniem aplikacji jest stworzenie warunków do szybkiego poruszania się po skrzynce.

Galeria programu

Po uruchomieniu aplikacja rozpoznaje skonfigurowane konto Dropbox, o ile użytkownik korzysta z oficjalnej aplikacji dla tej usługi. W przeciwnym przypadku konieczne jest ręczne zalogowanie lub utworzenie nowego konta. Po tej czynności może on dodawać konta pocztowe: aktualnie obsługiwane to Gmail od Google a także iCloud od Apple, jednakże w nowych wersjach pojawić ma się obsługa kolejnych. Konfiguracja kont jest automatyczna, użytkownik nie musi wprowadzać żadnych danych takich jak np. dane serwera. Głównym celem aplikacji jest prezentacja poczty w postaci bardzo lekkiej, intuicyjnej i łatwej w obsłudze. Okno aplikacji jest podzielone na trzy oddzielne sekcje, domyślna wyświetla zawartość skrzynki odbiorczej, umożliwia szybkie przejście do pojedynczej wiadomości. Poprzez gesty, takie jak przesunięcie, użytkownik może szybko archiwizować pocztę. W widoku wiadomości znajdziemy z kolei opcje przenoszenia poczty do obserwowania, oznaczymy ją jako przeczytaną, a także przeniesiemy do automatycznie tworzonej kategorii „do kupienia”. Użytkownik może także określić czas, o jakiej aplikacja przypomni o wiadomości z wyborem tak określonej daty i godziny, jak i po prostu wybranej pory dnia lub tygodnia. Pozostałe zakładki pozwalają na przeglądanie wiadomości już przeczytanych, a także tych dodanych do listy przypomnień. W Mailbox znajdziemy także wysuwany panel boczny, dający dostęp do wyszukiwarki, poszczególnych kategorii, a także kosza.

Tworząc nową wiadomość użytkownik może oprócz adresata wybrać skrzynkę nadawczą (o ile korzysta z więcej niż jednego konta), adres kopii i kopii ukrytej. Możliwe jest także dodawanie załączników w postaci zdjęć umieszczonych w telefonie lub plików dostępnych na koncie Dropbox. Wśród opcji znaleźć można treść podpisu, zarządzanie kategoriami i powiadomieniami, a także określenie godzin dla opcji przypominania. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 11.04.2014 09:58

@Ni (niezalogowany): Nie, aktualnie obsługuje jedynie iCloud oraz Gmail, wsparcie dla innych skrzynek ma się pojawić niebawem, ale czy będzie obsługa ActiveSync.. nie wiadomo.

  #1 11.04.2014 07:58

Czy można dodać konto ActiveSync z serwera Microsoft Exchange?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.