Mailbox 2.0.3

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program
lub zeskanuj:

Mailbox to znana z iOS aplikacja do obsługi poczty email, która teraz jest dostepna także dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Zawiera ona wszystkie najważniejsze opcje jakimi powinien cechować się klient pocztowy, dodatkowo zapewnia integrację z kontem Dropbox, bo to właśnie producent tej usługi jest właścicielem Mailboksa. Zadaniem aplikacji jest stworzenie warunków do szybkiego poruszania się po skrzynce.

Po uruchomieniu aplikacja rozpoznaje skonfigurowane konto Dropbox, o ile użytkownik korzysta z oficjalnej aplikacji dla tej usługi. W przeciwnym przypadku konieczne jest ręczne zalogowanie lub utworzenie nowego konta. Po tej czynności może on dodawać konta pocztowe: aktualnie obsługiwane to Gmail od Google a także iCloud od Apple, jednakże w nowych wersjach pojawić ma się obsługa kolejnych. Konfiguracja kont jest automatyczna, użytkownik nie musi wprowadzać żadnych danych takich jak np. dane serwera. Głównym celem aplikacji jest prezentacja poczty w postaci bardzo lekkiej, intuicyjnej i łatwej w obsłudze. Okno aplikacji jest podzielone na trzy oddzielne sekcje, domyślna wyświetla zawartość skrzynki odbiorczej, umożliwia szybkie przejście do pojedynczej wiadomości. Poprzez gesty, takie jak przesunięcie, użytkownik może szybko archiwizować pocztę. W widoku wiadomości znajdziemy z kolei opcje przenoszenia poczty do obserwowania, oznaczymy ją jako przeczytaną, a także przeniesiemy do automatycznie tworzonej kategorii „do kupienia”. Użytkownik może także określić czas, o jakiej aplikacja przypomni o wiadomości z wyborem tak określonej daty i godziny, jak i po prostu wybranej pory dnia lub tygodnia. Pozostałe zakładki pozwalają na przeglądanie wiadomości już przeczytanych, a także tych dodanych do listy przypomnień. W Mailbox znajdziemy także wysuwany panel boczny, dający dostęp do wyszukiwarki, poszczególnych kategorii, a także kosza.

Tworząc nową wiadomość użytkownik może oprócz adresata wybrać skrzynkę nadawczą (o ile korzysta z więcej niż jednego konta), adres kopii i kopii ukrytej. Możliwe jest także dodawanie załączników w postaci zdjęć umieszczonych w telefonie lub plików dostępnych na koncie Dropbox. Wśród opcji znaleźć można treść podpisu, zarządzanie kategoriami i powiadomieniami, a także określenie godzin dla opcji przypominania. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!