r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Majowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft w maju wydał cztery biuletyny zabezpieczeń. Trzy z nich oznaczone zostały jako krytyczne, zaś jeden jako umiarkowanie ważny.

Krytyczne biuletyny rozwiązują problemy mogące pozwolić na zdalne wykonanie kodu. MS08-026 opisuje usterkę w aplikacji Office Word, a MS08-027 w Office Publisher. Trzeci krytyczny biuletyn MS08-028 poświęcony jest luce w Microsoft Jet Database Engine. Czwarty biuletyn MS08-029 to problem w module Microsoft Malware Protection Engine używanym w Windows Live OneCare, Microsoft Antigen, Windows Defender i Forefront Security. Może on pozwolić na atak typu odmowa usługi.

Jak zwykle wraz z biuletynami wydane zostało także zaktualizowane Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania. Wydanie kolejnych biuletynów zabezpieczeń planowane jest na wtorek 10 czerwca, natomiast ich zapowiedź powinna pojawić się w czwartek 5 czerwca.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.