Mandriva Linux 2007 już wkrótce

Strona główna Aktualności

O autorze

Już za parę dni ma się ukazać stabilna wersja dystrybucji Mandriva Linux 2007. Tydzień temu wydano drugiego, ostatniego kandydata (RC2).

Z najważniejszych nowości wymienić należy najbadziej aktualne wydanie środowiska graficznego GNOME 2.16 (Mandriva będzie jednym z pierwszych stabilnych systemów z tą wersją), akcelerację sprzętową XGL i AIGLX rozszerzającą możliwości środowisk graficznych, zaktualizowane narzędzia do zarządzania pakietami RPM, nowy domyślny schemat graficzny i nowe narzędzia do konfiguracji sieci (także WiFi i 3G/GPRS).

Mandriva Linux 2007 będzie dostępna w kilku wersjach: darmowe "One" (uruchamiana bezpośrednio z CD) i "Free" (składająca się tylko z darmowych, otwartych pakietów), oraz komercyjne "Discovery", "Powerpack" i "Powerpack+" (rozszerzone o wsparcie i płatne aplikacje).

Szczegółowe informacje na temat nowej Mandrivy dostępne są na stronach twórców, stabilne wydanie ma być dostępne w przeciągu kilku dni.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy