Google Chrome wkrótce z udostępnianiem stron przez kod QR. Można już testować

Google Chrome wkrótce z udostępnianiem stron przez kod QR. Można już testować

W Google Chrome Canary pojawił się generator kodów QR, fot. Oskar Ziomek
W Google Chrome Canary pojawił się generator kodów QR, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.04.2020 14:08

W przeglądarce Google Chrome w testowej wersji Canary pojawił się generator kodów QR. To opracowywana od dłuższego czasu funkcja, którą można wykorzystać, by szybko wczytać tę samą stronę w urządzeniu mobilnym. Wystarczy skorzystać z menu kontekstowego w Chrome na desktopie, a następnie zeskanować wyświetlony kod smartfonem – zadziała dowolny skaner tego typu kodów.

Na implementację generatora kodów QR w Google Chrome zwrócił uwagę serwis Techdows. Choć funkcja jest na wczesnym etapie rozwoju i dostępna tylko w Chrome Canary (dostępnym do pobrania z naszego katalogu z rozwijanego menu Wszystkie wersje), opcja już teraz działa wystarczająco sprawnie, by zacząć z niej korzystać na co dzień. Wcześniej trzeba jednak aktywować odpowiednią funkcję eksperymentalną.

Kod QR można wygenerować na dowolnej stronie.
Kod QR można wygenerować na dowolnej stronie.

By to zrobić, należy zajrzeć do chrome://flags i odszukać opcję #sharing-qr-code-generator. Wartość flagi trzeba zmienić na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę. Od tego momentu kody QR można generować w dowolnej chwili, klikając prawym przyciskiem myszy na pusty obszar wyświetlanej strony, gdzie należy wybrać opcję Wygeneruj kod QR powiązany z tą stroną.Wszystko wskazuje na to, że poza możliwością zeskanowania kodu w momencie jego wyświetlenia, użytkownik będzie mógł także pobrać kod na dysk w formie pliku graficznego. Niestety, w momencie pisania niniejszej publikacji, ta funkcja jeszcze nie działa – zamiast kodu pobierany jest tylko czarny kwadrat.

Warto jednak pamiętać, że na tym etapie mamy do czynienia jedynie z testową wersją przeglądarki i takie niedoróbki są spodziewane. Nie zmienia to jednak faktu, że sam kod generowany jest poprawnie, więc zainteresowani testami mogą już do nich przystąpić.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)