Nadchodzi potężna aktualizacja Linux Mint Debian Edition, RC już do pobrania

Nadchodzi potężna aktualizacja Linux Mint Debian Edition, RC już do pobrania
Redakcja

24.02.2014 11:50, aktual.: 24.02.2014 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mnogość dystrybucji Linuksa może wprawić w zakłopotanie nawet bardziej zaawansowanych użytkowników. Nawet gdyby wybór ograniczyć tylko do tych najstabilniejszych fundamentalnych edycji, byłoby tego sporo. Tymczasem dochodzi nam jeszcze ogrom różnego rodzaju forków, które sprawy nie ułatwiają. Wśród nich znajdziemy jednakże i takie, które z pewnych względów są bardzo ciekawe. Zaliczyć do nich można z pewnością Linux Mint Debian Edition – dystrybucję bazującą na Debianie w wersji testing. Właśnie poinformowano o tym, że „za rogiem” jest już nowa odsłona LMDE, zainteresowani mogą natomiast pobierać jej wersję RC.

Obraz

Jako że Debian, a także sam Mint w odmianie Debian Edition, są dystrybucjami ciągłymi, zmiany nie są specjalnie rewolucyjne. Przede wszystkim skupiają się one na aktualizacjach pakietów. Poprzednia edycja, wydana rok temu, zaraz po zainstalowaniu oferuje możliwość instalacji ogromnej ilości aktualizacji, nowa ma z kolei najnowsze dostępne pakiety. W efekcie, w najnowszej odsłonie LMDE znajdziemy: tzw. Update Pack 8, zaktualizowane środowisko graficzne Cinnamon w wersji 2.0 (na którego temat więcej możecie przeczytać w jesiennej notce), środowisko MATE w wersji 1.6, a także zaktualizowane narzędzia, stworzone przez zespół przygotowujący dystrybucję. Miłym akcentem jest również wsparcie dla EFI oraz układu partycji GPT.

W zasadzie po co mielibyśmy instalować Minta w takiej odmianie? Czy nie lepszy jest ten bazujący na Ubuntu, lub samodzielny Debian? To zależy od potrzeb. LMDE jest z pewnością rozwiązaniem stabilniejszym niż Ubuntu i jego pochodne (w końcu bazuje na Debianie testing, a nie sid), poza tym posiada chociażby bardzo prosty graficzny instalator i narzędzia, które ułatwiają używanie systemu początkującym użytkownikom. Szczegóły, a także odnośniki do obrazów wersji RC znajdziecie na oficjalnej stronie projektu. Zapraszamy do wypróbowania LMDE, a przy okazji także bazującego na Archu Manjaro Linux, który niedawno również został wydany w nowej wersji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (186)