Mapy Google z nadprzestrzenią. Nowy efekt w przeglądarce jak z Gwiezdnych Wojen

Strona główna Aktualności
Google Maps zabierze nas w podróż jak w Gwiezdnych Wojnach
Google Maps zabierze nas w podróż jak w Gwiezdnych Wojnach

O autorze

Ciekawy nowy smaczek w Mapach Google. Firma z Mountain View udostępnia nie tylko mapy Ziemi, ale też kilku planet i księżyców z Układu Słonecznego. Do tej pory przełączanie nie wyróżniało się niczym szczególnym. Niedawno dodano znany z filmów efekt.

Wchodzeniu w nadprzestrzeń znaną też jako hiperprzestrzeń towarzyszył obraz wielu zbiegających się linii stworzonych z początkowo widzianych punktowo gwiazd. Później statki kosmiczne leciały w tunelu. Dzięki napędom hiperprzestrzennym pojazdy z Gwiezdnych Wojen przemierzały bardzo szybko oddalone o lata świetlne odcinki.

Zapewne w odniesieniu do ostatniej fali popularności Gwiezdnych Wojen spowodowanej premierą filmu Skywalker. Odrodzenie, Google wprowadziło animacje wzorowane na skokach nadprzestrzennych z cyklu. Można je zobaczyć, zmieniając widok map z Ziemi na inne ciało niebieskie.

Mapy Google i odrobina Star Wars

Sztuczka działa w wersji przeglądarkowej Map Google. Aby to zrobić, należy włączyć mapy satelitarne (w dolnym lewym rogu) oraz zamiast płaskich map 2D aktywować widok kuli ziemskiej (ikonka na szycie opcji w prawym dolnym rogu). Kiedy to zrobimy, oddalamy maksymalnie widok. Ujrzymy obraz kuli ziemskiej widzianej z przestrzeni kosmicznej, a z lewej strony menu Kosmos z dostępnymi mapami planet, księżyców i planet karłowatych.

Jeśli teraz w Mapach Google wybierzemy inne ciało niebieskie, to wczytywanie zostanie okraszone efektem jak z podróży hiperprzestrzennej w Gwiezdnych Wojnach. Niezależnie od tego, pomiędzy jakimi obiektami będziemy skakać w Mapach Google, zawsze towarzyszyć temu będzie widok podróży nadprzestrzennej.

© dobreprogramy
s