Meteor: mobilny test prędkości Internetu z myślą o początkujących

Strona główna Aktualności

O autorze

Testowanie prędkości połączenia internetowego to czynność z pewnością większości znana. Im wyższe wartości w wynikach testu – tym lepiej, ale jaka jest minimalna prędkość łącza, która zapewni stabilną rozrywkę w korzystających z Sieci programów? Te wątpliwości użytkownikom Androida i iOS-a pozwoli rozwiać aplikacja Meteor.

Meteor to nowe podejście do typowego testowania prędkości połączenia z Internetem. Oczywiście, tutaj także test bazuje na sprawdzeniu pingu, a następnie prędkości pobierania i wysyłania danych. Możliwe też, że poza wynikami tego testu nic więcej od aplikacji nie będziemy oczekiwać. Pomyślano tutaj natomiast o osobach, które nie mają wielkiego doświadczenia i w gruncie rzeczy nie wiedzą, co gwarantuje im download na poziomie 10Mb/s czy też co uniemożliwia upload niższy od 1Mb/s.

Po wykonanym teście możemy dowiedzieć się, na ile sprawnie obsługiwane będą aplikacje wykorzystujące Internet, na przykład czy bez problemu odtworzymy film w FullHD w aplikacji YouTube, skorzystamy z nawigacji w Mapach albo posłuchamy muzyki w najwyższej jakości w Spotify. Aplikacje, które brane będą pod uwagę można wybrać ręcznie z listy kilkudziesięciu propozycji. Warto dodać, że nie ma przy tym znaczenia, które z nich faktycznie są zainstalowane w naszym smartfonie.

Dowiemy się więc między innymi jak prędkość naszego połączenia przekładać się będzie na wrażenia w Pokemon Go, Twitchu, Skypie czy Facebooku. Twórcy są przy tym otwarci na przesyłanie im własnych propozycji aplikacji, które miałyby do tej bazy zostać dodane.

Na koniec dodajmy jeszcze, że poza opisywanym aspektem informacyjnym, Meteor jest po prostu wygodnym w użyciu testerem prędkości połączenia z Internetem z użytecznym widokiem, który pozwala umieszczać wyniki testów na mapie. Dzięki temu, będąc w terenie, gdzie wcześniej wykonaliśmy kilka pomiarów, szybko znajdziemy miejsce, gdzie prędkość była najwyższa.

Meteor jest dostępny do pobrania z naszej bazy. Do wyboru wersja dla Androida oraz na iOS-a.

© dobreprogramy
s