Microsoft Office Microsoft Office

Strona główna Android Biuro i firma Pakiety biurowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Microsoft Office to pakiet biurowy Microsoftu na Androida, który łączy w sobie funkcjonalność aplikacji Word, Excel oraz PowerPoint i dodatkowo oferuje kilka dodatkowych narzędzi. Użytkownik może stąd otwierać i edytować dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje pobierając bez pośrednio z konta OneDrive lub wgrywając lokalne pliki ze smartfonu.

Aplikacja ma czytelny interfejs, który podzielony jest na dwie główne części. Ekran startowy to swego rodzaju oś czasu, na której przypominana jest lista ostatnio używanych plików – podobnie, jak w przypadku Office'a 365 na desktopach. Tutaj jednak w jednym miejscu prezentowane są jednocześnie pliki z Worda, Excela oraz PowerPointa. Kliknięcie na dowolny dokument skutkuje jego otworzeniem.

Dodatkowe opcje można znaleźć w widoku Akcje. Stąd możliwe jest uruchomienie dodatkowych narzędzi, umożliwiających na przykład odczytywanie tekstu ze zdjęcia lub tabeli (OCR) czy konwertowanie zdjęć na pliki PDF. Wśród opcji można także znaleźć skaner kodów QR. Ustawienia w Microsoft Office na Androida pozwalają m.in. zdecydować, czy pliki mają być automatycznie synchronizowane z chmurą także wtedy, gdy smartfon jest poza zasięgiem Wi-Fi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!