Microsoft będzie szukać błędów w oprogramowaniu innych firm

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uruchomił nowy program, w ramach którego będzie informować o błędach wykrytych w produktach i usługach firm trzecich dla systemu Windows.

Ruszył właśnie program Microsoft Vulnerability Research (MSVR). Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa ekosystemu jako całości. Innymi słowy, Microsoft przez pomoc w wykrywaniu błędów i luk w oprogramowaniu niezależnych firm chce lepiej chronić własny system operacyjny. W ramach MSVR nie tylko będą ujawniane dziury w aplikacjach czy usługach, ale również prowadzona będzie współpraca z firmami w celu usunięcia wykrytych problemów.

Microsoft na dobry początek ujawnił również dwie luki w przeglądarce Chrome (MSVR11-001 i MSVR11-002). Oczywiście, przed publikacją w Sieci pracownicy firmy z Redmond poinformowali o nich Google’a - zgodnie z polityką firmy. Microsoft chce, aby przed ujawnieniem luki była ona najpierw prywatnie zgłoszona do twórcy aplikacji. Co więcej, informacje na ich temat powinny być przesyłane za pomocą szyfrowanych e-maili. Niemniej jednak luki w Chrome są dość stare, zostały wyeliminowane, przez Google’a jeszcze we wrześniu i październiku ubiegłego roku. W najbliższym czasie Microsoft chce skupić się na wykrywaniu kolejnych błędów - w Chrome, Operze czy Flashu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi