Microsoft ogłasza koniec „ery haseł”. Inne metody logowania są dziś po prostu lepsze

Microsoft ogłasza koniec „ery haseł”. Inne metody logowania są dziś po prostu lepsze

Microsoft ogłasza koniec „ery haseł”. Inne metody logowania są dziś po prostu lepsze
Oskar Ziomek
25.09.2018 23:29

Z trwającej konferencji Ignite w kwestii bezpieczeństwa można wnioskować jasno: zdaniem Microsoftu klasyczne hasła to przeżytek, a logowanie do usług czy urządzeń może dziś przebiegać na wiele innych, wygodniejszych i co najmniej tak samo bezpiecznych sposobów. Choć temat jest złożony, Microsoft ogłosił koniec „ery haseł”, a wszystko to przede wszystkim za sprawą udostępnienia aplikacji Microsoft Authenticator z obsługą Azure Active Directory.

Oznacza to, że od teraz użytkownicy usług Microsoftu w firmach będą mogli logować się do nich z wykorzystaniem innych metod, niż klasyczne wprowadzanie hasła. Wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją, by uwierzytelnienie przebiegło dzięki PIN-owi oraz (w ramach drugiego składnika) z wykorzystaniem biometrii – na przykład dzięki rozpoznawaniu twarzy lub z użyciem czytnika linii papilarnych.

Korzystając z metody uwierzytelniania wieloskładnikowego możesz zmniejszyć liczbę naruszeń o 99,9 proc. i przy okazji sprawić, że użytkownikowi będzie łatwiej, bo wyeliminowane zostaną hasła. Żadna firma nie pozwala przedsiębiorstwom eliminować więcej haseł niż Microsoft. Dzisiaj ogłaszamy koniec ery haseł – komentuje Rob Lefferts, wiceprezes do spraw bezpieczeństwa w Microsoft.

Logowanie do usług i urządzeń z wykorzystaniem innych metod od haseł jest dziś coraz bardziej popularne. Na tej samej konferencji Ignite, Microsoft zaprezentował także tablicę Surface Hub 2 – interesujące urządzenie stworzone głównie z myślą o firmach. Podczas prezentacji jako jeden z głównych atutów urządzenia przedstawiono możliwość uzyskiwania dostępu do plików kilku pracowników jednocześnie, a wszystko wyłącznie dzięki uwierzytelnianiu na bazie odcisku palca. Zmiany w tym kierunku są więc nieuniknione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (136)