reklama

Microsoft potwierdza wsparcie dla DLNA oraz muzycznych płyt CD w Xboksie One

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Lekkie poruszenie wywołała niedawno wieść, że konsola PlayStation 4 pozbawiona będzie kilku przydatnych dla użytkowników funkcji. Potwierdzono między innymi brak wsparcia dla DLNA, a także obsługi płyt CD z muzyką. Długo nie musieliśmy czekać, by Microsoft pochwalił się, że najnowsza amerykańska konsola, czyli Xbox One, mająca stanowić domowe centrum multimedialne, opcje te jak najbardziej nabywcom zaoferuje.

Ulubiona muzyka, składowana na uważanym przez wielu przestarzałym nośniku, nie idzie więc do szafy, sprzęt jak najbardziej wykorzystywać ma też możliwości standardu Digital Living Network Alliance (jest w trakcie certyfikacji). Dzięki obsłudze Play To nie powinno być absolutnie żadnych problemów z przesyłaniem do konsoli multimediów z komputera z Windowsem 7 lub 8 czy słuchawek Windows Phone. Nie zgramy muzyki z CD na dysk twardy, ani nie odtworzymy niestety mp3 z urządzeń podłączonych po USB.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama