Scorpio bez mixed reality w 2017, wsparcie otrzyma także Xbox One

Scorpio bez mixed reality w 2017, wsparcie otrzyma także Xbox One

02.03.2017 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas Game Developer Conference (GDC) w San Francisco Microsoft ogłosił, że właśnie rozpoczyna się sprzedaż gogli zmiksowanej rzeczywistości pochodzących od firm trzecich. Jedno z pierwszych urządzeń powstało we współpracy z Acerem. Dowiedzieliśmy się również, że Xbox Scorpio nie będzie wspierał zmiksowanej rzeczywistości w dniu premiery. W Redmond ponownie nie potrafią dotrzymać obiecanych terminów.

Microsoft ostatnio znany jest m.in. z opóźnień premiery swojego sprzętu, nowych wersji oprogramowania i nowych funkcji. Przyzwyczaił nas do tego przede wszystkim Windows 10, ale najwyraźniej będą do tego musieli przywyknąć także posiadacze konsol z Redmond. Jedną z możliwości nowego Xboksa miało być wsparcie dla zmiksowanej rzeczywistości od Microsoftu. Niestety ta funkcja nie będzie dostępna w dniu premiery konsoli, która ma pojawić się latem tego roku. Użytkownicy Scorpio będą musieli poczekać do 2018 roku.

Na pocieszenie mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy obecnych konsol Microsoftu. Firma potwierdziła serwisowi Neowin, że Xbox One i One S także dostaną wsparcie dla zmiksowanej rzeczywistości. Oczywiście przeszkodą będzie zauważalnie niższa wydajność względem Scorpio. Liczymy mimo tego, że starsze konsole zapewnią zadowalające doświadczenia podczas korzystania ze sprzętu mixed reality.

Obraz

Jeśli chodzi o sam sprzęt, to jednym z pierwszych stworzonych przez partnerów Microsoftu, będzie headset Acera. Obecnie poznaliśmy jego deweloperską edycję, która zostanie wyposażona w ekran o rozdzielczości 1440×1440 pikseli z natywnym odświeżaniem na poziomie 90 Hz. Urządzenie będzie posiadało również złącze minijack, pojedyncze HDMI 2.0 do przesyłu obrazu oraz USB 3.0 do transmisji danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)