Microsoft przedłuża sprzedaż Windows XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Dotychczas publikowane przez Microsoft informacje na temat zaprzestania sprzedaży Windows XP mówiły, że po dniu 31 stycznia przyszłego roku wszyscy dostawcy OEM stracą możliwość zamawiania tego systemu. Korporacja postanowiła odejść od tych obostrzeń i uruchomiła program, w ramach którego System Builderzy mogli będą przyjmować zamówienia na Windows XP do końca stycznia, ale wykonywanie złożonych zamówień na nie potrwać będzie mogło do 30 maja.

Ważną wiadomością dla dystrybutorów, którzy zdecydują się na podpisanie nowego porozumienia z Microsoftem jest niewątpliwie informacja, że nie będą musieli płacić z góry za zarezerwowane licencje do czasu ich faktycznej sprzedaży dla użytkowników końcowych. W ten sposób, dystrybutorzy nie będą musieli podejmować jakichkolwiek znaczących inwestycji finansowych w celu pokrycia kosztów zamówionych licencji. Są także zobowiązani przekazać korporacji prognozy odnośnie popytu systemu do końca miesiąca. Jest to szczególnie istotne, gdyż większość partnerów Microsoft jest przekonana, iż 31 stycznia jest ostatecznym terminem końca zamówień.

Zdaniem analityków, decyzja o przedłużeniu wykonywania zamówień na Windows XP jest wynikiem słabego zainteresowania użytkowników Windows Vista. Wybranie daty 30 maja potwierdza plotki, jakoby Windows 7 mógł zadebiutować w połowie przyszłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze