Windows 11 nie będzie ostatni. Microsoft planuje premierę Windows 12

Microsoft.
Microsoft.
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Przemysław Juraszek

15.07.2022 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Swego czasu Microsoft twierdził, że Windows 10 miał być ostatnim klasycznym systemem operacyjnym firmy, ale jak wiemy nie było to prawdą czego przykładem był Windows 11. Teraz po niecałym roku od jego premiery na horyzoncie pojawiają się informacje o Windows 12, którego premiera jest planowana w ciągu dwóch najbliższych lat.

Jak podaje portal Windows Central Microsoft miał się zdecydować, powrócić do starego trybu wydawania nowej wersji okienek mniej-więcej co trzy lata. W związku z tym Microsoft zdecydował się anulować dużą aktualizację dla Windowsa 11 oznaczoną jako Sun Valley 3 pierwotnie planowaną na końcówkę 2023 roku.

Nie oznacza to jednak, że posiadacze Windowsa 11 zostaną pozostawieni bez aktualizacji, ponieważ Microsoft planuje w ramach programu ""Moments" wydawanie nowych dodatków co kilka miesięcy, począwszy od początku 2023 roku, a swoistym początkiem będzie aktualizacja znana jako 22H2 (Sun Valley 2).

System został już przetestowany przy okazji dodania na początku br. informacji pogodowych do paska zadań i tak samo będą implementowane kolejne dodatkowe funkcje pierwotnie planowane w Sun Valley 3.

Z kolei jeśli chodzi o Windows 12, to ten wedle kontaktów portalu Windows Central jest wewnętrznie znany pod nazwą roboczą "Next Valley" i znajduje się jeszcze na wczesnym etapie rozwoju. Bardzo możliwe, że z czasem Windows 12 otrzyma inny kryptonim oraz jego kierunek rozwoju i harmonogram mogą ulec jeszcze zmianom.

Przemysław Juraszek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (195)