r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft przygotowuje konkurencję dla MobileMe

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft planuje wydanie trzech nowych usług mobilnych przy okazji konferencji Mobile World Congress w Barcelonie, która odbędzie się w przyszłym miesiącu. Usługi te mają umożliwiać przechowywanie danych użytkownika "w chmurze" i będą bezpośrednią konkurencją dla usług MobileMe hostowanych przez Apple.

Po ogłoszeniu platformy Windows Azure do cloud-computingu teraz światło dzienne ujrzeć mają trzy kolejne usługi - według źródeł bliskich Microsoftowi, ich nazwy kodowe to SkyBox, SkyLine i SkyMarket. Finalne nazwy najprawdopodobniej będą powiązane z rodziną Windows Live.

SkyBox to usługa pozwalająca synchronizować przez Internet informacje z telefonu. Microsoft zaoferuje automatyczny backup, dostęp i zarządzanie danymi w telefonie przez Internet oraz narzędzia do udostępniania tych danych innym osobom. Synchronizacja obejmie kalendarz, wiadomości, kontakty, a także zdjęcia. Co ciekawe, usługa ma być skierowana nie tylko do posiadaczy telefonów z Windows Mobile na pokładzie, w przeciwieństwie do rozwiązań Apple, z których korzystać mogą jedynie posiadacze sprzętu tej marki.

Odbiorcami SkyLine będą małe firmy. Usługa będzie bardzo podobna do SkyBoxa, ale synchronizacja odbywać się bedzie z wykorzystaniem hostowanego po stronie Microsoftu (ale we własnej domenie) serwera Exchange. Ostatnia usługa, SkyMarket, będzie odpowiednikiem applowego AppStore, gdzie użytkownicy będą mogli kupować i pobierać aplikacje. Tym razem jednak będzie to oferta tylko dla posiadaczy smartfonów z Windows Mobile, początkowo w sklepie ma być dostępnych ponad tysiąc aplikacji.

Mówi się również, że Mobile World Congress ma być miejscem premiery Windows Mobile 6.5, który już jest testowany przez partnerów i według oficjalnych informacji ma być wydany w pierwszym kwartale tego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii