OneDrive intensywnie rozwijane, Microsoft ulepsza klienta dla Androida

OneDrive intensywnie rozwijane, Microsoft ulepsza klienta dla Androida

07.05.2014 11:36, aktual.: 07.05.2014 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po rebrandingu swojego wirtualnego dysku w chmurze Microsoft zdużym zaangażowaniem przystąpił do ulepszania OneDrive. Nic w tymdziwnego, rynek tego typu usług jest coraz bardziej zatłoczony, aich dostawcy licytują się w powiększaniu parametrów i zwiększaniuprzyjazności dla użytkowników. W ostatniej serii poprawek OneDriveparametrów co prawda nie podkręcono, ale usługę ulepszono –szczególnie dla użytkowników Androida.

Te nowości w OneDrive zostały wyproszone przez samych klientówMicrosoftu. Tak przynajmniej twierdzi Omar Shahine, który na łamachoficjalnego bloga OneDrive opisuje ulepszenia wprowadzone do usługi,dotyczące przede wszystkim jej webowego interfejsu i integracji zinnymi serwisami.

I tak oto od dzisiaj można przeglądać zdjęcia w znacznielepszych dla oczu warunkach – miniaturki są wyraźnie większe. Wwidoku Zdjęć pojawiły się też klipy wideo, by łatwiej je byłoznaleźć, ulepszono przy tym odtwarzacz wideo, który wreszciezaczął działać dobrze w Chrome i Firefoksie, a także namobilnych przeglądarkach. Z kolei osoby, które nie lubiądynamicznie generowanych okładek albumów mogą teraz wybraćdowolne zdjęcie i zaznaczyć, by było domyślną okładką dladanego albumu.

Obraz

Z poziomu OneDrive można teraz publikować klipy wideobezpośrednio do Facebooka, tak jak wcześniej już było to możliweze zdjęciami. Cały proces publikacji odbywa się już po stronieserwisu Zuckerberga, bez konieczności powracania do OneDrive, możnateż tak opublikowane wideo od razu komentować czy tagować. Domechanizmu współdzielenia grupy plików dodano przydatnąmożliwość: już po udostępnieniu oryginalnego wyboru plików wgrupie można dodawać tam kolejne pliki. W ten sposób zapanowaćmożna nad kolekcjami fotografii liczącymi setki pozycji, z którychchcielibyśmy się pochwalić jedynie kilkunastoma.

Finalnie warto wspomnieć o znaczących ulepszeniach klientaOneDrive dla Androida. Oznaczona numerem 2.5 wersja pozwala nawspółdzielenie plików i katalogów zaproszonym ludziom, wysyłanieplików do innych aplikacji, wybranie wielu plików do jednoczesnegopobrania, przenoszenie plików i folderów, sortowanie plików ifolderów. Ulepsza także panel ustawień widoku i współdzielenia.

Obraz

Z perspektywy użytkownika Androida OneDrive staje się dziękitej aktualizacji całkiem atrakcyjnym narzędziem do zarządzaniaplikami w chmurze, które przynajmniej dla niektórych może okazaćsię lepsze, niż pozbawionyostatnio funkcji edycyjnych dla plików biurowych Dysk Google.Oczywiście dla osób, które zainteresowane są wersjami płatnymi,Dysk Google pozostaje wciąż bezkonkurencyjny – 100 GB kosztujemiesięcznie zaledwie 2 dolary.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)