Microsoft rezygnuje z witryny Get the Facts

Strona główna Aktualności

O autorze

Z pewnością w środowisku specjalistów IT i nie tylko dobrze znana była witryna Get the Facts - jedna z podstron Microsoft, za pośrednictwem której firma publikowała raporty, analizy oraz porównania wydajności i kosztów systemu Windows Server 2003 i innego, konkurencyjnego oprogramowania. Witryna ta nie zdobyła jednak większego zaufania klientów, a wkrótce po otwarciu była wręcz traktowana z "przymrużeniem oka" - wszystkie publikacje wychwalały bowiem rozwiązania Microsoft, w jak najgorszym świetle przedstawiając np. Linux.

Teraz Microsoft zdecydował, że kontrowersyjna witryna Get the Facts zostanie zdjęta, a w jej miejsce pojawi się inna - Compare. Choć idea pozostanie ta sama - przedstawić zalety korzystania z Windows Server w kontekście rozwiązań konkurencyjnych - to tym razem całość ma być podana w znacznie bardziej stonowanej i wiarygodnej formie.

Być może partnerzy Microsoft z kręgu Open-Source wymusili niejako zmianę podejścia korporacji do tematu konkurencyjnych rozwiązań. Jeszcze wcześniej Microsoft uruchomił specjalną witrynę poświęconą otwartemu oprogramowaniu - tym razem stawiając głównie na temat współpracy swoich produktów z konkurencyjnymi.

© dobreprogramy

Komentarze