Microsoft wspiera w dobie kryzysu. Udostępnia darmowe kursy i chce pomóc pracodawcom

Strona główna Aktualności
Microsoft ma plan, jak wyjść z kryzysu, zrzut ekranu z konferencji (YouTube/Microsoft)
Microsoft ma plan, jak wyjść z kryzysu, zrzut ekranu z konferencji (YouTube/Microsoft)

O autorze

Microsoft nie chce być bierny w czasie kryzysu ekonomicznego spowodowanego koronawirusem. Z tego powodu podjął szereg działań, aby ułatwić pracodawcom poszukiwanie pracowników, a ludziom – pracy i dać im szansę na poszerzanie swoich kompetencji. W praktyce chodzi przede wszystkim o udostępnienie darmowych kursów i ciekawych narzędzi związanych z serwisem LinkedIn, który wykorzystywany jest przez potencjalnych pracodawców.

O wszystkim opowiedziano podczas internetowego wydarzenia Helping Job-seekers in the Covid-19 Economy. Główni prowadzący – Brad Smith oraz Satya Nadella – przybliżyli słuchaczom cechy LinkedIna i uruchamianej współpracy pomiędzy nim a GitHubem oraz Microsoft Learn. Wymiana danych analitycznych pozwoliła stworzyć narzędzia, które mają pomóc pracodawcom szybciej znajdować odpowiednich kandydatów do konkretnych zadań.

Jak wyliczono, do 2030 roku aż 800 mln osób będzie musiało poszerzyć swoje umiejętności związane z szeroko pojętymi technologiami. Są one coraz częściej wykorzystywane w praktycznie każdej gałęzi przemysłu i pracy, stąd nierzadko konieczność szkolenia się w tym zakresie. Maszyny i automaty od dawna wypierają niektórych pracowników, a kryzys i zwolnienia w konsekwencji pandemii są tylko dodatkowym czynnikiem, który przyspiesza cały proces.

Microsoft wykorzystał dane z LinkedIna, by stworzyć listę kilku najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy i zawodów, które w przyszłości będą szczególnie popularne na rynku pracy. To w ich zakresie warto się szkolić, a żeby to ułatwić, Microsoft udostępnia za darmo kursy z platformy Microsoft Learn. Nie są one niestety dostępne w języku polskim, jednak – ponieważ spora ich część dotyczy wspomnianego świata technologii – można założyć, że język nie powinien być dla wielu osób przeszkodą.

Więcej na temat całej inicajtywy można przeczytać w języku angielskim na stronie opportunity.linkedin.com.

© dobreprogramy
s