r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft zainteresowany przejęciem AOL?

Strona główna Aktualności

W Sieci pojawiło się wiele informacji z bliżej nie potwierdzonych źródeł o tym, iż Microsoft jest zainteresowany przejęciem amerykańskiej spółki AOL. Zgodnie z nimi Microsoft ma do 30 września br. przedstawić szczegółową ofertę fuzji.

Z informacji podanych przez dziennik The Wall Street Journal wynika, że przedstawiciele obu korporacji mieli wczoraj odbyć spotkanie w Seatlle. Tematem dyskusji rzekomo była ewentualna współpraca w branży internetowej. Ponadto z relacji dziennikarzy wynika, iż Microsoft i AOL wielokrotnie w przeciągu ostatnich kilku miesięcy nawiązywało kontakt w sprawie współpracy. Na chwilę obecną obie strony odmawiają komentarza zaistniałej sytuacji.

Wydawać się może, iż Microsoft obrał drogę sprzeczną z polityką jaką przyjął po zakończonych fiaskiem rozmowach z zarządem Yahoo!, dotyczących przejęcia internetowego giganta. Przypomnijmy, że koncern zapowiedział wtedy, że skupi się nad fuzją z mniejszymi firmami. Pomimo aktualnych problemów w dziale internetowym AOL nie należy do "małych", a wręcz przeciwnie. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych serwisów w USA, oraz także wiodącym ISP. Rankingi dotyczące oglądalności mówią, że AOL lokuje się na czwartej pozycji tuż po Google, Yahoo! i Microsofcie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.