Microsoft zapłaci za zabezpieczenia antypirackie

Strona główna Aktualności

O autorze

Federalny sąd w Rhode Island orzekł, że Microsoft musi zapłacić 388 milionów dolarów za naruszenie patentów należących do Uniloc USA Inc. Konkretnie chodziło o mechanizmy tworzenia unikalnych tożsamości dla licencjonowanych użytkowników, które miały za zadanie zapobiegać nieautoryzowanemu używaniu lub kopiowaniu oprogramowania.

Sprawa rozpoczęła się w 2003 roku. Uniloc oraz jej singapurska firma matka oskarżyła wówczas Microsoft o naruszenie posiadanego przez nią patentu dotyczącego mechanizmów zabezpieczających, jakie zastosowano w systemie Windows XP i pakiecie Office. Po sześciu latach sporów, w marcu 2009 r. w końcu rozpoczął się proces. Sędzia fedralny Rhode Island uznał, że Microsoft naruszył chroniony patent i nakazał zapłatę odszkodowania.

Rzecznik Microsoftu poinformował, że patent jest nieważny, a odszkodowanie pozbawione sensu. Zapowiedział też wniesienie odwołania. Pełną treść wyroku znaleźć można na stronie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi