r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft złamał przepisy antymonopolowe UE?

Strona główna Aktualności

Eksperci z Komisji Europejskiej uznali, że Microsoft złamał przepisy antymonopolowe obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Tak przynajmniej wynika z wewnętrznego raportu komisji.

Postępowanie w sprawie Microsoftu trwa już 3 lata i na jego zakończenie zapewne przyjdzie jeszcze poczekać kilka miesięcy. Gotowy jest już jednak wewnętrzny raport Komisji Europejskiej, z którego wynika, że Microsoft naruszył obowiązujące przepisy. Firma najprawdopodobniej otrzyma dwa polecenia. Będzie musiała udostępnić konkurencji więcej informacji o swoich produktach, co sprawi że oprogramowanie dla serwerów produkowane przez inne firmy będzie współpracować z systemem Windows równie dobrze, jak produkty Microsoftu. Drugi wymóg: Microsoft powinien odłączyć program MediaPlayer od systemu operacyjnego Windows. Pozwoli to firmom takim jak Apple czy RealNetworks nawiązać rywalizację z Microsoftem w dziedzinie odtwarzaczy multimediów.

Takie sugestie zostały zawarte w wewnętrznym raporcie. Należy jednak pamiętać, że do zamknięcia sprawy droga jeszcze daleka i w tym czasie stanowisko komisji może się jeszcze zmienić.

Źródło: 4D

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.