reklama

Moonlight dla Linuksa wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Stało się dokładnie tak, jak zapowiadaliśmy jeszcze w grudniu ubiegłego roku - zespół programistów kierowany przez Miguela de Icaza ogłosił dostępność pierwszej linuksowej wersji Moonlight, open-source'owej implementacji technologii Silverlight Microsoftu.

Do pobrania dostępne są dwie wersje Moonlight 1.0 - pierwsza bez wsparcia dla kodeków multimedialnych i druga, umożliwiająca samodzielne skompilowanie FFMpeg. Warto przypomnieć, że wydany Moonlight obsługuje jedynie Silverlight 1.0. Dopiero przyszła wersja, obsługująca Silverlight 2.0 (planowany na lato), będzie zawierała pełnię opcji - na przykład wsparcie dla Mono, linuksowej implementacji .NET.

De Icaza zaznacza, że Moonlight działał zarówno w Firefoksie 2 i 3, ale, jak twierdzi, ostatnie zmiany w Firefoksie 3 załamały współpracę na linii przeglądarka - Moonlight/Silverlight. Użytkownicy wymieniają się jednak skryptami, które mają służyć jako obejście tego problemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić