reklama

Mozilla: Firefox 3.6 ukaże się w listopadzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla zaktualizowała plan wydawniczy nowej wersji przeglądarki Firefox oznaczonej numerem 3.6. Namoroka, bo tak brzmi nazwa kodowa tego projektu, ukaże się już w listopadzie. Na oficjalnej stronie pojawiło się również więcej szczegółów dotyczących nowych funkcji jakie mają być zaimplementowane w tej aplikacji.

Pierwotnie zapowiadano, że w Firefoksie 3.6 użytkownicy będą mogli skorzystać z takich nowości jak Personas (umożliwia szybką modyfikację wyglądu przeglądarki), Jetpack (wsparcie dla małych dodatków), Prism (lepsza obsługa aplikacji webowych) czy Ubiquity (wiersz poleceń zintegrowany z paskiem adresu). Cykl wydawniczy aplikacji został jednak skrócony i powstało pytanie o to, czy owe funkcje w ogóle znajdą się w Firefoksie 3.6.

Tymczasem Mozilla zaktualizowała mapę rozwoju projektu Namoroka. Twórcy aplikacji skupią się przede wszystkim na udoskonaleniu takich standardowych funkcji programu jak otwieranie nowych zakładek, uruchamianie przeglądarki czy przewijanie strony internetowej. Potwierdzono również pełną integrację z projektem Personas, który został uruchomiony kilka miesięcy temu. Co ciekawe, w nowym planie wydawniczym nie widać wzmianki o żadnych ulepszeniach jeśli chodzi o integrację przeglądarki z tzw. JumpLists z Windows 7 (ich obsługę posiada już najnowsza wersja deweloperska Chrome). Ma za to zostać poprawiona obsługa Aero Peek oraz Aero Glass. Nie wiadomo również kiedy pozostałe funkcje (Jetpack, Ubiquity czy Prism) zostaną wdrożone do programu Firefox.

Warto przypomnieć, że po wydaniu Firefoksa 3.6 Alpha na początku września światło dzienne ujrzy pierwsza beta tej wersji przeglądarki (druga przewidziana jest na koniec tego samego miesiąca). W październiku planowane jest wydanie aplikacji w wersji Release Candidate.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama