Muzango - muzyczna platforma Gadu-Gadu

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach serwisu Moja Generacja, Gadu-Gadu uruchomiło platformę muzyczną w ramach której niezależni artyści mogą publikować swoje utwory. Dostęp do 6 milionowej grupy użytkowników ma umożliwić przebicie się twórcom ze swoimi utworami.

Muzango - tak nazywa się nowa platforma, na której można zamieszczać autorskie kawałki. Wystarczy posiadać numer komunikatora internetowego Gadu-Gadu, z którym ściśle zintegrowany jest serwis, założyć na nim własny profil i wejść następnie na Muzango. Jeśli Internauta chce tutaj zamieścić utwór, wcześniej musi wypełnić elektroniczną deklarację, w której przyznaje, że ma do niego pełne prawa autorskie wyjaśnia Jarosław Rybus, PR Manager Gadu Gadu S.A., właściciel serwisu Moja Generacja.

Na tekst i muzykę, które zaczynają ją wypełniać nikt, jak zapewnia Gadu-Gadu, oprócz samych autorów, nie ma wpływu. Muzango zostało bowiem przygotowane z myślą o niezależnych wykonawcach, którzy chcą wejść na scenę muzyczną i tworzyć jej nowe oblicze. Takich artystów, uzdolnionych i z charyzmą, wcale w Polsce nie brakuje. Problemem jest przebicie się przez wielkie wytwórnie płytowe i komercyjne rozgłośnie radiowe, które umożliwiają trwałe dotarcie do odbiorcy dodaje Jarosław Rybus.

Oprócz w Muzango, najnowsze i najpopularniejsze utwory (o tym będą decydować sami Internauci) będą emitowane także w Gadu Radio. Dodatkową atrakcją będzie uruchomiona wkrótce funkcjonalność Moja Galeria, w której wszyscy użytkownicy serwisu będą mogli publikować zdjęcia, grafiki, a artyści Muzango na przykład fotorelacje z imprez muzycznych. W niedalekiej przyszłości artyści w Muzango będą mogli także sprzedawać swoje pliki muzyczne, a także uruchomić własną stronę i pocztę elektroniczną z domeną muzango.pl

Serwis muzyczny jest również dostępny pod skróconym adresem muzango.pl

© dobreprogramy